SON DAKİKA

Nurettin Yıldız’ı protesto da Nuriye-Semih’i ziyaret de suç

ERK ACARERSinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Mukul’a iki ayrı suçu işlediği gerekçesi ile

Bu haber 08 Aralık 2017 - 17:31 'de eklendi. 80

ERK ACARER

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Mukul’a iki ayrı suçu işlediği gerekçesi ile bağlı bulunduğu üniversite tarafından soruşturma açıldı, savunması istendi. Mukul’a gönderilen tutanakta soruşturma kapsamındaki iki soruya cevap vermesi istendi.

Üniversite istihbarat almış!
Tutanakta; öğretim görevlisine; “14.5.2017 günü kendi aracınızla; Ankara’ya gidip açlık grevindeki eğitimcilere destek verdiğiniz istihbar olunmuştur” denilerek, “Bunun nedeni nedir?” sorusu yöneltildi.

Biri suç diğeri ifade özgürlüğü
Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Mukul’a, Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rektörlüğü tarafından savunma vermesi talebi ile sorulan soru daha ilginçti. Üniversite UYAP kaydı üzerinden hareket etti. Öğretim görevlisinin ‘suçu’ ve buna yönelik savunmasını vermesi talebi tutanaktaki satırlara şöyle yansıdı: Sinop Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’nün 03/07/2017 tarihli yazısına göre ‘İnanç ve kanaat hürriyetlerinin kullanılmasının engellenmesi’ suçu kapsamında devam eden bir adet UYAP kaydınızın bulunduğu tespit edilmiştir. Bu konudaki görüş ve düşüncelerinizi yazınız.”

Bahane OHAL
Mukul, savunmasını verdi ancak Rektörlük tarafından okuldan uzaklaştırıldı. Sinop Üniversitesi Rektörlüğü, Dekanlığa öğretim görevlisi ile ilgili olarak şu notu yazdı: “Fakülteniz Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Mukul, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137’ci maddesi ile Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 667-668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri uyarınca üniversitemizdeki görevinden uzaklaştırılmış bulunmaktadır.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın