Üniversite

Sosyal medyada yayılan videolarda Arap ülkelerine "Tıp, Diş Hekimliği" gibi bölümlere sınavsız öğrenci alımı için reklam yapılıyor.
18.06.2022
Türk Çocukları Sınav Stresi İle Boğuşurken Araplara Üniversitelere Sınavsız Giriş için Reklam Yapılıyor için yorumlar kapalı
60
Dünyanın gıda kriziyle boğuştuğu ve gıda üretiminin Rusya-Ukrayna savaşıyla daha ön plana çıktığı şu günlerde Elazığ’daki Fırat Üniversitesi'nin daha önce buğday ekilen verimli arazilerine binlerce çam ağacı dikilmesi tepkiye neden oldu.
12.04.2022
Buğday Ekilen Verimli 4 Milyon Metrekare Araziye Çam Diktiler için yorumlar kapalı
18
AKP’li vekiller, kurucusu olduğu dernek “Cumhuriyet rejimi karşısında din devleti kurmayı amaçladığı” gerekçesiyle kapatılan Bingöl’ün yeni bir üniversite kurabilmesi için yasa teklifi hazırladı. Teklif Meclis’te.
09.03.2022
Şeriatçı Vakfın Kurucusu Üniversite Kuruyor: AKP, TBMM’ye Yasa Teklifi Verdi için yorumlar kapalı
21
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın eğitim alanındaki yatırımları için ayrılan ödenek, ODTÜ ve Boğaziçi dahil, üniversitelerin eğitim ödeneğini geride bıraktı.
03.02.2022
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Eğitim Bütçesi, 124 Üniversitenin Ödeneğini Geride Bıraktı için yorumlar kapalı
8
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Özbekistan ve Türkiye arasında yükseköğretim alanındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Taşkent'te Özbek-Türk üniversitesinin kurulmasının planlandığını bildirdi.
30.01.2022
Taşkent’te Özbek-Türk Üniversitesi Kurulması Planlanıyor için yorumlar kapalı
36
İstanbul'daki üniversitelerde eğitime ve sınavlara 2 gün süreyle ara verildi.
24.01.2022
İstanbul’daki Üniversitelerde Eğitime 2 Gün Ara Verildi için yorumlar kapalı
11
Rusya’daki Perm Devlet Üniversitesi’nde kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından ateş açıldı. 8 kişi hayatını kaybetti, 28 yaralı var. Saldırgan üniversitenin öğrencilerinden biri çıktı.
20.09.2021
Rusya’da Üniversiteye Silahlı Saldırı: Ölü ve Yaralılar Var için yorumlar kapalı
0
11 yaşındaki Simons, üniversitenin fizik bölümünü bitirdi: ‘Hedefim ölümsüzlük’. Belçika’da Laurent Simons adlı 11 yaşındaki çocuk, Anvers Üniversitesinin 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun oldu.
07.07.2021
11 Ölümsüz Zaten için yorumlar kapalı
2
TOKİ'nin İzmir'de bir üniversite kampüsüne yapılması planlanmasının ardından konu TBMM gündemine taşınmıştı. Mahkeme, üniversite dışındaki konut ve diğer kullanım alanlarıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Böylece imar planları geçersiz kaldı.
18.05.2021
Üniversite Kampüsündeki TOKİ İnşaatına Mahkeme ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
0
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, üniversitedeki 4 fakültenin dekanlığını vekâleten yürütüyor.
12.03.2021
Nihat Hatipoğlu, Rektörü Olduğu Üniversitede 4 Fakültenin Dekanlığını Vekaleten Yürütüyor için yorumlar kapalı
4
Diyanet, ‘2021 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Yatırımları’ için aldığı ödenekle onlarca üniversitenin yatırım bütçesini geride bıraktı.
10.03.2021
Diyanet’in ‘Eğitim Yatırımı’ Bütçesi, 119 Üniversiteyi Solladı için yorumlar kapalı
0
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili olarak açıklama yaptı. Uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdiklerini açıkladı. YÖK, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin, ''kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasının kararını da verdiklerini...
17.02.2021
YÖK Açıkladı: Uygulamalı Eğitim Yüz Yüze Olacak için yorumlar kapalı
4