kanun

AKP ve MHP'nin "ortak" çalışması ile TBMM'ye gelen 'sansür' yasasının perde arkasını CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ifşa etti.
28.05.2022
‘Sansür’ Yasasının Altından Araplar Çıktı için yorumlar kapalı
12
Başlangıç sermayesi 1 milyar 200 milyon lira olan MKEK A.Ş.'nin ilgili olduğu bakanlık, Milli Savunma Bakanlığı olacak.
03.07.2021
MKEK’in Anonim Şirket Olmasını Düzenleyen Kanun, Resmî Gazete’de Yayımlandı için yorumlar kapalı
0
Ankara Barosu, AKP’nin kanun teklifinde Cumhuriyet başsavcılarına savcıların elindeki dosyalara müdahale etme yetkisi veren maddeye ilişkin olarak “Savcıların görevlerini her türlü etkiden ve baskıdan uzak şekilde yerine getirmelerini engelleyebilecek, kanuna uygunluk denetimi adı altında soruşturma sonucunda verecekleri kararlara müdahale edilebilme yolunu açacaktır” dedi.
31.05.2021
Ankara Barosu’ndan AKP’nin Kanun Teklifine Tepki: Cumhuriyet Savcılarının Bağımsızlığını Tamamen Ortadan Kaldıracak için yorumlar kapalı
0
Sermaye Piyasası Kurulu suç duyurusu, idari para cezası ve incelemelerine devam ediyor. SPK bülteninde yer alan duyuruya göre kurum kanunlara aykırı davrananları tespit ederek milyonlarca lira ceza kesti.
25.12.2020
SPK CEZA YAĞDIRDI! için yorumlar kapalı
147
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları ile bazı atamalar gerçekleşti.
21.04.2020
ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI için yorumlar kapalı
0
CHP, belediyelerde akraba atamalarının ve belediye başkanlarının ekstra maaş almalarının önüne geçmek için hazırladığı kanun teklifini Meclis’e sundu. Teklifle, belediye başkanlarının ekstra görev almaları durumundan bundan ödeme almamaları sağlanacak.
01.08.2019
BELEDİYELERE AKRABA ATAMALARINI ENGELLEYECEK KANUN TEKLİFİ TBMM’DE için yorumlar kapalı
1
AK Parti milletvekilleri, şirketlerin borçlarının yapılandırılması, varlık barışının süresinin 31 Aralık 2019'a kadar uzatılması, TCMB'nin 'yedek akçe'sinde düzenleme yapılması, yurt dışı çıkış harcının 50 liraya çıkarılması, ülkeye getirilen telefonların kayıt süresinin 4 ayla sınırlandırılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.
09.07.2019
İHTİYAÇ AKÇESİ HAZİNEYE VERİLECEK için yorumlar kapalı
2
VERGİ USUL KANUNU YÖNÜNDEN 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 262 nci maddesinde maliyet bedelinin, iktisadi bir kıymetin iktisap edilmesi veyahut değerinin arttırılması münasebetiyle yapılan ödemelerle bunlara ilişkin bilumum giderlerin toplamını ifade ettiği, 269 uncu maddesinde, iktisadi işletmelere dahil bulunan gayrimenkullerin maliyet bedeliyle değerleneceği ve 270 inci maddesinde de gayrimenkullerde, maliyet...
13.06.2019
KAT KARŞILIĞI İNŞAAT İŞLERİNDE ARSA SAHİPLERİNE TESLİMİ YAPILAN KONUTLARIN VERGİLENDİRİLMESİ için yorumlar kapalı
1
12 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6495 sayılı Kanunla finansal kiralamaya getirilen değişiklikler neticesinde “Sat ve Geri Kirala” işlemi beraberinde vergisel avantajlar getirerek daha geniş uygulama alanı bulmuş durumdadır. Sözleşme tanımı yeniden yapılarak; kiralamaya konu olan malın bizzat kiracıdan temin edilmesi durumunda da kiralama işleminin ilgili Kanun kapsamında yapılan finansal kiralama işlemi sayılacağı netlik kazanmıştır. Finansal...
10.12.2018
SAT-GERİ KİRALA İŞLEMİ İLE SAĞLANAN VERGİSEL AVANTAJLAR için yorumlar kapalı
6
TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kabul edildi.
22.11.2018
TOBB’DA KANUN DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ için yorumlar kapalı
2
Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
16.11.2018
SAĞLIK ALANINDA DÜZENLEMELER İÇEREN KANUN TEKLİFİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ için yorumlar kapalı
3
Bazı makamlar dışında, yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek. Taşıt Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, bazı makamlar dışında, yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.
31.10.2018
TAŞIT KANUNU’NDA DEĞİŞİKLİK! için yorumlar kapalı
1