SON DAKİKA

Netanyahu: Amerikan Büyükelçilik binası Kudüs’e taşınacak

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ABD’nin, büyükelçiliğini bu yıl içinde Kudüs’e taşıyacağını söyledi.

Bu haber 17 Ocak 2018 - 12:26 'de eklendi. 84

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin bu yıl içinde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıkladı.

Hindistan’ı ziyaret eden Netanyahu, beraberindeki gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında, Trump’ın açıkladığı ve tüm dünyayı sarsan kararın yıl içinde uygulanacağını söyledi.

“YENİ BİR ÇAĞIN BAŞLANGICI”

‘Yeni bir çağın başlangıcı’ olarak nitelediği Hindistan ziyaretine devam eden İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD’nin, büyükelçiliğini bu yıl içinde Kudüs’e taşıyacağını açıkladı.

Delhi’den Gucerat’a giderken uçakta gazetecilere konuşan Netanyahu, ABD’nin BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mülteciler için Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) yaptığı mali yardımn büyük bölümünü kesmesiyle ilgili görüşü sorulan Netanyahu, şu anda ABD’de daha önce hiç görülmemiş 3 şey yaşandığını söyledi. Netanyahu bahsettiği 3 şeyin ilkinin büyükelçiliğin taşınması meselesi olduğunu belirtip “Kesin görüşüm, ABD’nin büyükelçiliğini insanların düşündüğünden daha kısa sürede, 1 yıl içinde taşıyacağı yönünde” dedi.

İkinci maddenin İran olduğunu söyleyen Netanyahu “İran konusunda çarpıcı değişiklikler var. Başkan Donald Trump, İran’ın nükleer programıyla ilgili gerekli değişiklilere vakit ayırdı” diye konuştu.

Netanyahu son olarak da Trump’ın “Filistin söylemini tekrarlayan ve Siyonizm’i reddeden” UNRWA’ya karşı çıkmasını övüp 70 yıl sonra ilk kez böyle bir şey olduğunu savundu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın