nükleer

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, gelecek yıl ordunun stratejik nükleer kuvvetlerine yönelik inşaat projelerine önem vereceklerini belirterek "Stratejik Füze Kuvvetlerinin 5 oluşumunda yeni füze komplekslerinin konuşlandırılması için altyapı tesislerinin inşası sağlandı." dedi.
30.11.2022
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu: ‘Nükleer Projelere Önem Vereceğiz’ için yorumlar kapalı
23
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, dünyanın büyük bir yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek 1962 yılından bu yana yaşanan en ciddi nükleer tehdide dikkat çekti.
07.10.2022
ABD Başkanı Biden: “Kennedy ve Küba Füze Krizi’nden Bu Yana Armageddon İhtimaliyle…” için yorumlar kapalı
62
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsay Graham, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i net bir şekilde uyardı
29.09.2022
ABD’den Putin’e Tehdit: ”Nükleer Kullanırsa Üstüne Çökeriz” için yorumlar kapalı
13
İsrail Başbakanı Yair Lapid ile Batı Kudüs'te buluşan ABD Başkanı Joe Biden, İran'ın nükleer silah sahibi olmak için yaptığı girişimlere karşı ortak bir deklarasyon imzaladı.
14.07.2022
ABD Başkanı Biden’dan İran’a Tehdit: “Gerekirse Güç Kullanırız” için yorumlar kapalı
24
ABD ile Ermenistan arasında nükleer iş birliği anlaşması imzalandığı bildirildi.
03.05.2022
ABD ile Ermenistan Arasında Rusya’yı Kızdıracak Nükleer İş Birliği Anlaşması için yorumlar kapalı
8
Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılması durumunda Rusya’nın batı kanadındaki birliklerini 2 katından fazla arttıracağı uyarısında bulundu.
15.04.2022
Medvedev’den İsveç ve Finlandiya’ya Nükleer Silah Tehdidi için yorumlar kapalı
8
Princeton Üniversitesi'nin simülasyonuna göre nükleer savaşın başlaması halinde birkaç saatte 90 milyondan fazla insan ölebilir ya da yararlanabilir. Princeton Üniversitesi'nin çalışması 3 sene önce yapılmıştı. Rusya-Ukrayna savaşı ile çalışma tekrar gündeme geldi. Rusya, nükleer silah kullanabileceği tehdidinde bulunmuştu.
24.03.2022
Princeton Üniversitesi, Nükleer Savaşın Bilançosunu Hesaplandı: Birkaç Saatte 90 Milyon İnsan Ölebilir için yorumlar kapalı
40
Rusya-Ukrayna savaşının 7'nci gününde Moskova'dan endişe verici bir açıklama geldi. Rus haber ajansı RIA'nın "son dakika" ibaresiyle servis ettiği açıklamalarda Lavrov, ilk kez "üçüncü dünya savaşı" ibaresini kullandığı açıklamasında, Ukrayna topraklarında buna izin vermeyeceklerini tekrarladı.
02.03.2022
Lavrov’dan Üçüncü Dünya Savaşı Uyarısı: ”Nükleer Silahlar Kullanılacak ve Yıkıcı Sonuçları Olacak” için yorumlar kapalı
17
Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in denetiminde stratejik nükleer güçler tatbikatı başladı. Putin ile Belaruslu mevkidaşı Lukaşenko’nun, tatbikatı ‘durum odasından’ izlediği belirtildi.
19.02.2022
Rusya’da Putin’in Denetiminde ‘Stratejik Nükleer Tatbikat’ Başladı için yorumlar kapalı
18
İran, Viyana'da nükleer müzakerelerin yeniden başlamasına haftalar kala yüzde 60 oranında zenginleştirilmiş uranyumu 25 kilograma, yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stoklarını da 210 kilograma çıkardığını duyurdu.
05.11.2021
İran’dan Gerilimi Tırmandıracak Açıklama: Uranyum Stokunu İkiye Katladı için yorumlar kapalı
4
Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Millî Gazete’ye verdiği röportajda Doğu Akdeniz ve Yunanistan’ın ABD ve Fransa ile yaptığı silah anlaşmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
05.11.2021
Emekli Tümamiral Cihat Yaycı: ”Türkiye’yi Nükleer Güç ile Tehdit Ettiler” için yorumlar kapalı
3
ABD ve İngiltere, Çin’in Hint-Pasifik’teki gücüne karşı Avustralya’nın nükleer enerjili denizaltılar inşa etmesi yönünde anlaşma imzaladı.
17.09.2021
ABD, İngiltere ve Avustralya’dan Çin Tehdidine Karşı Nükleer Anlaşma için yorumlar kapalı
0