SON DAKİKA

ABD Başkanı Biden: “Kennedy ve Küba Füze Krizi’nden Bu Yana Armageddon İhtimaliyle…”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, dünyanın büyük bir yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade ederek 1962 yılından bu yana yaşanan en ciddi nükleer tehdide dikkat çekti.

Bu haber 07 Ekim 2022 - 18:22 'de eklendi.
Abone ol

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın büyük bir nükleer tehdide neden olduğunu ve Rusya’nın nükleer tehditlerinin de dünyayı 1962’de yaşanan Küba füze krizinden bu yana en ciddi yok oluş karşı karşıya getirdiği söyledi.

”PUTİN ŞAKA YAPMIYOR”

Biden, bu yorumları New York’ta Demokratik Senatör Kampanya Komitesi için düzenlenen bir bağış etkinliğinde yaptığı konuşmada dile getirdi. ABD Başkanı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “taktik nükleer silahlar ya da biyolojik veya kimyasal silahlar kullanmaktan bahsederken şaka yapmadığını” söyledi.

Biden, “Kennedy ve Küba Füze Krizi’nden bu yana Armageddon ihtimaliyle karşı karşıya kalmamıştık” diye ekledi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Pazartesi günü NATO’nun, Rusya’nın Kuzey Buz Denizi’nde yer alan bir bölgede “kıyamet silahı” olarak bilinen Poseidon’u test etmeyi planladığına dair bir istihbarat uyarısının ardından konuşan Biden, “Taktiksel bir nükleer silahı kolayca kullanıp bir çöküşe yol açmamak diye bir şey olduğunu sanmıyorum” dedi. Biden, devam eden savaşın kolay bir şekilde küresel felakete dönüşebileceğini ifade etti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR