SON DAKİKA

MORMON TARİKATI MİSYONERİ BÜYÜKELÇİ

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 9:13 'de eklendi.

ABD Başkanı Donald Trump 18 Temmuz’da yeni Moskova büyükelçisini atadığını duyurmuştu. ABD’nin yeni Moskova büyükelçisi: Jon Huntsman.

Huntsman hakkında Aydınlık’ta çarpıcı bir haber yer aldı. Habere göre, Jon Huntsman, “Siyon ilk ABD’de kurulacak” diyen Mormon tarikatı üyesi.

MORMON MİSYONERLİĞİNDEN DİPLOMATLIĞA

Huntsman’ı, araştırmaya değer kılan özelliklerden ilki şüphesiz, görünüşte bir Hıristiyan tarikatı olan Mormon’larla ilişkisi. Amerikan elitleri içinde ciddi bir ağırlığa sahip olan İsa Mesih’in Ahir Zaman Azizler Kilisesi ya da bilinen adıyla Mormonlar, atalarının ‘tarihi İsrail Krallığı’nı kuranların torunları olduğu fikrini benimsiyorlar.

Mormonların, ‘İman Maddeleri’ şeklinde adlandırdıkları 13 temel maddeden 10’uncusu şöyle diyor:

“Biz İsrail’in aslına uygun şekilde bir araya toplanacağına ve ‘On Kabile’nin geri geleceğine, Siyon’un (Yeni Kudüs) Amerika kıtası üzerinde kurulacağına, Mesih’in şahsen dünyada hüküm süreceğine, dünyanın yenileneceğine ve cennetsel görkemine kavuşacağına inanıyoruz.”

Bu noktada, kendisi de bir Mormon olan Jon Huntsman’ın Rusya büyükelçiliği görevine atanmadan önce Mormonların ABD’deki kalesi sayılan Utah’ta valilik yaptığını hatırlatmakta fayda var.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!