Donald Trump

17 Aralık’tan bu yana yayınlanan ünlü animasyon dizisi The Simpsons yine geleceği tahmin etmesiyle gündeme oturdu. İngiliz milyarder Richard Branson'ın uzaya çıkışı 7 yıl önce yayınlan bir bölümünde  karşımıza çıkıyor.
17.07.2021
Amerikan Film Endüstrisi, ”The Simpsons” ile Ünlü Basketçi Kobe’nin Ölümünden Sonra İngiliz Milyarder Branson’ın Uzaya Çıkışını da Bildi! için yorumlar kapalı
14
Sosyal medya devlerinden Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını, destekçilerinin Kongre'yi basmasının ardından süresiz engelleyeceğini açıkladı.
07.01.2021
Facebook, ABD Başkanı Trump’ın Hesabını Süresiz Engelledi için yorumlar kapalı
2
İran Yargı Erki Sözcüsü Golam Muhsin İsmaili, İranlı General Kasım Süleymani’nin öldürülme emrini verdiği için ABD Başkanı Donald Trump ve saldırıda rolü oldukları gerekçesiyle 48 kişi hakkında Interpol'e "kırmızı bülten" başvurusunda bulunduklarını açıkladı.
05.01.2021
İran, ABD Başkanı Trump İçin Interpol’e Başvurdu için yorumlar kapalı
1
ABD Başkanı Trump, "ABD, Ay'a bu sefer kalıcı olarak dönmek ve ABD'nin bir sonraki macerası olan Mars'a büyük zıplayış için hazırlık yapmak üzere özel sektör ve uluslararası ortaklarla çalışıyor" dedi.
14.12.2020
ABD’NİN MARS PLANINI TRUMP AÇIKLADI! AY’DA KALICI ÜS KURMAYI PLANLIYOR için yorumlar kapalı
2
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Fas ile İsrail hükümetlerinin tüm diplomatik ilişkilerin başlatılması konusunda uzlaşma sağladığını duyurdu.
11.12.2020
FAS DA İSRAİL İLE İLİŞKİLERİN NORMALLEŞTİRİLMESİ KARARI ALDI için yorumlar kapalı
1
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Washington'un B-52H Stratofortress stratejik bombardıman uçaklarını Ortadoğu'ya aktardığını bildirdi.
22.11.2020
ABD, ORTADOĞU’YA NÜKLEER KAPASİTELİ BOMBARDIMAN UÇAKLARINI AKTARDI için yorumlar kapalı
6
ABD seçim sonuçları: AP ajansının paylaştığı son verilere göre Joe Biden, Pensilvanya eyaletini de alarak seçimi galip tamamladı. CNN başta olmak üzere uluslararası pek çok haber kanalı Biden’ın zaferini duyurmaya başladı.
07.11.2020
ABD’NİN YENİ BAŞKANI JOE BIDEN OLDU için yorumlar kapalı
1
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve Ortadoğu danışmanı Jared Kushner, Türkiye'nin parasını ödediği halde verilmeyen F-35 tipi savaş uçaklarının Birleşik Arap Emirlikleri'ne satılabileceğini açıkladı.
31.08.2020
PARASINI ÖDEDİĞİMİZ HALDE ALAMADIĞIMIZ F-35’LERİ BAE’YE SATACAKLAR için yorumlar kapalı
0
ABD liderinin kampanyasına yön veren ve başkanlığının ilk yıllarında strateji danışmanlığı da yapan aşırı sağcı isim dolandırıcılıkla suçlanıyor.
20.08.2020
TRUMP’IN ESKİ STRATEJİ DANIŞMANI STEVE BANNON TUTUKLANDI için yorumlar kapalı
4
ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'e karşı başlattığı ticaret savaşı iki ülke arasında stratejik savaşa dönüşürken, ABD uçak gemisi vuruş gücü filosunun dörtte birinden fazlası Hint Pasifik bölgesine konuşlandırıldı.
13.06.2020
ABD’DEN ÇİN’E MİSİLLEME: ÜÇ ŞAVAŞ GEMİSİ HİNT PASİFİĞİ’NDE DEVRİYE GÖREVİNE ÇIKTI için yorumlar kapalı
9
ABD’de George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesine yönelik tepkiler sürerken, Beyaz Saray’a da sıçrayan protestolardan korunması için Başkan Donald Trump’ın sığınağa götürüldüğü öne sürüldü.
01.06.2020
FLAŞ İDDİA: ‘PROTESTOLAR SIRASINDA TRUMP SIĞINAĞA GÖTÜRÜLDÜ’ için yorumlar kapalı
1
Cumhuriyetçi Senatörlerden McSally, ‘Çin’in gerçekleri örtbas etmesindeki rolünden ötürü DSÖ Başkanı’nın istifa etmesi gerektiğini’ savundu. McSally, “Asla bir komüniste güvenmem” derken, Senatör Graham de Çin’e çok büyük bedel ödetilmesini talep etti.
08.04.2020
ABD’Lİ SENATÖRDEN DSÖ BAŞKANI’NA İSTİFA ETMELİ için yorumlar kapalı
0