SON DAKİKA

PARASINI ÖDEDİĞİMİZ HALDE ALAMADIĞIMIZ F-35’LERİ BAE’YE SATACAKLAR

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve Ortadoğu danışmanı Jared Kushner, Türkiye’nin parasını ödediği halde verilmeyen F-35 tipi savaş uçaklarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne satılabileceğini açıkladı.

Bu haber 31 Ağustos 2020 - 21:58 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Sözcü’den Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın Ortadoğu danışmanlığını yapan damadı Jared Kushner, İsrail’den BAE’ye istihbarat alanındaki işbirliğini görüşmek üzere bu ülkeye giden üst düzey İsrail güvenlik heyetine eşlik ediyor.

Jared Kushner, uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de F-35 satın alması için görüşmelerin başlayacağını açıkladı.

İsrail, F-35 gibi son teknoloji savaş uçaklarının, ilişkiler normalleşse bile, BAE gibi yıllarca kendisine “düşman” statüsünde bulunan bir ülkeye satışına karşı çıkıyordu.

Daha önce, Rusya’da S-400’lerin alınması nedeniyle Türkiye F-35 projesinden çıkarılmıştı. Öte yandan Türkiye ile BAE son dönemde önce Libya konusunda, ardından da Doğu Akdeniz’de karşı karşıya gelmiş iki ülke arasında gerilim tırmanmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!