SON DAKİKA

Meteoroloji’den 5 İle Sel Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Doğu Karadeniz’de çok kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. Meteoroloji, Ardahan, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de beklenen yağış nedeniyle vatandaşları sel, su baskını ve heyelan riskine karşı uyardı.

Bu haber 15 Ağustos 2021 - 16:09 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye, Batı Karadeniz’deki sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken Meteoroloji’den Doğu Karadeniz için uyarı geldi. Ardahan, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli yağış beklendiğini bildiren Meteoroloji, vatandaşları sel, su baskını ve heyelan riskine karşı uyardı.

Doğu Karadeniz’de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Trabzon, Rize ve Artvin’de şiddetli (51-100 Kg/m2), yer yer aşırı (100 Kg/m2 üzeri) olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışların Pazartesi akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği ancak Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer Salı öğle saatlerine kadar etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada sağanak yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar, fırtına ve heyelan ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!