sel

ANTALYA'da sabaha karşı başlayan şiddetli yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su basarken, araçlarında mahsur kalan çok sayıda kişi itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi. Kent merkezindeki 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi
13.02.2024
Antalya’da Sel! için yorumlar kapalı
40
Meteoroloji Mühendisleri Odası son günlerde birçok ilde yaşanan sel ve taşkınlarla ilgili olarak "Yaşanan sel ve taşkınları iklim değişimine bağlayarak geçiştirmek, gerçek sorunların nedenini gizlemek anlamına gelir." diyerek, bu gidişin daha büyük felaketlerin yaşanmasını kaçınılmaz kılacağının altını çizdi.
15.06.2023
Meteoroloji Mühendislerinden Daha Büyük Felaket Uyarısı için yorumlar kapalı
37
TZOB verilerine göre, üretici ve market arasındaki fiyat farkı mart ayında 4,7 katına kadar çıktı. Mart ayında limon yüzde 366, elma yüzde 260, marul yüzde 233 zamlandı. Depremden sonra bölgede etkili olan sel ve dolu ise, hububattan meyve ve sebzeye kadar tüm ürünlerde büyük zararlara yol açtı.
01.04.2023
Tarımı Depremden Sonra Sel ve Dolu Vurdu için yorumlar kapalı
27
Ankara'da etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Sağanak nedeniyle su basan binada 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
30.06.2022
Ankara’da Sağanak Yağış Sele Neden Oldu: Bir Kişi Hayatını Kaybetti için yorumlar kapalı
11
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine uyarı yazısı göndererek yoğun kar yağışı görülen bölgelerde havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilecek sel/taşkın, heyelan, kaya düşmesi ve çığ olaylarına karşı dikkatli olmalarını istedi.
28.03.2022
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İle Yazı: Doğal Afet Tehlikesi! için yorumlar kapalı
10
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Aralık Salı günü hava tahmin raporunu yayınladı. Rapora göre, 35 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Birçok ilde sağanak yağış beklenirken, vatandaşların fırtına ve sele karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi. İşte il il hava durumu...
07.12.2021
Meteoroloji’den 35 İl için Sağanak Yağış ve Sel Uyarısı için yorumlar kapalı
22
AFAD, çok kuvvetli yağış beklendiğini belirterek Antalya için sel ve su baskını uyarısı yaptı.
31.10.2021
Antalya için Su Baskını Uyarısı! için yorumlar kapalı
0
Dünyanın önde gelen hakemli bilimsel tıp dergilerinden The Lancet'in raporuna göre, iklim değişikliği nedeniyle dang humması, chikungunya ve zika salgınlarının patlak verme olasılığı artıyor.
22.10.2021
The Lancet’ten Korkutan Salgın Raporu: Her An Her Yerde Patlak Verebilir için yorumlar kapalı
3
İBB Akom, İstanbul'da akşam saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar il genelinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklediğini açıkladı. Ayrıca vatandaşların yağışların meydana getirebileceği, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbir olmaları istendi.
22.09.2021
AKOM’dan Sel, Su Baskını ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı için yorumlar kapalı
1
AFAD, kuvvetli yağış beklenen Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Bolu ve Karabük'te yaşayan vatandaşları sel ve su baskını gibi afetlere karşı uyardı.
20.09.2021
AFAD ve Meteoroloji’den 7 İl için Sel Uyarısı için yorumlar kapalı
1
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul için sarı kodlu uyarıda bulundu.
18.09.2021
Meteoroloji’den İstanbul için Sarı Kodlu Uyarı için yorumlar kapalı
1
AFAD, bugün 8 il için kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulundu.
15.09.2021
AFAD’dan 8 İl için Kuvvetli Yağış Uyarısı için yorumlar kapalı
3