SON DAKİKA

Malatya’da KESK’ten OHAL rejimine yönelik açıklama

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen ve ardı

Bu haber 07 Ocak 2018 - 19:03 'de eklendi. 157

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen ve ardı ardına yayımlanan kanun hükmünde kararnamelere (KHK) karşı bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Malatya KESK Dönem Sözcüsü ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Şube Başkanı Hasan Akdemir, siyasal iktidarın 18 aydır sürdürdüğü OHAL ile temel hak ve özgürlükleri hedef almaya devam ettiğini dile getirdi.

Yapılan açıklamada Akdemir, “Hak verilmez mücadele ile alınır” şiarini ilke edinerek, meşru mcadeleden ödün vermeyeceğini” ifade ederek şunları söyledi:

“Yapılan basın açıklamasında Ankara’da çeşitli siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin katılımı ile “OHAL’le yönetemezsiniz!” başlığı altında yapılmak istenen basın açıklamasını hedef alan polis saldırısı Türkiye’yi hızla tek adam diktasına doğru sürükleyenlerin tüm toplumu OHAL-KHK rejimi ile cendereye alarak derin bir sessizliğe mahkum etmek istediğini gözler önüne sermiştir. Yasaklar ülkesinin başkenti olan Ankara başta olmak üzere ülkenin her karış toprağında OHAL KHK rejiminin hukuksuzlugu hüküm sürmektedir.

“Hak verilmez mücadele ile alınır” şiarini ilke edinerek, baskılara mücadeleyi daha da yükselterek cevap verecek, haklı ve meşru mücadele çizgisinden ödün vermeyeceğiz.

“OHAL KHK rejimine Boyun eğmeyeceğiz! Baskılara karşı emek ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz” denilerek basın açıklaması sonlandırıldı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın