SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan sert sözler: Size dünyayı dar edeceğim, bu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan Büyükşehir Belediyesi Toplu Açılış

Bu haber 15 Aralık 2017 - 8:39 'de eklendi.
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’da Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan Büyükşehir Belediyesi Toplu Açılış Töreni’nde konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Bütün büyükşehir belediye başkanlarımıza söyledik, ürününü alacaksınız, hem köylü rahat edecek, hem şehirli rahat edecek. Sizin bir avantajınız daha var. Biz turizmimizi geliştirmek zorundayız. Bütün konuşmalarımızla kavga ettiler. Biz ne diyoruz, ‘yurtta barış, dünyada barış’ diyoruz. Suriye’de akan kana bakın, sorumlusu kim? Bu Ankara’daki beyler.

Size dünyayı dar edeceğim, bu benim sözümdür. Dünyayı dar edeceğim size. Biz ayrıca, kentin rantını kentliye veririz.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Toplumun her kesimine, her mağdura yardım götürüyoruz. Çünkü biz CHP’yiz. Belediyelerimiz ellerinden gelen her türlü çabayı gösteriyorlar. Bugün AK Parti’nin başında olan zat demiş ki, Kılıçdaroğlu asgari ücret 2 bin lira olacak, nereden çıkarmış bunu demiş. Ben düşünerek çıkardım. 2 bin lira ile insan ancak, zar zor geçinebilir. Seçimlerde dedim ki asgari ücret 1500 lira olmalı. Sonra dediler ki, evet verilebilir galiba. Bizim bütün belediyelerde asgari ücreti net 1500 lira yaptık.

Sen devasa Türkiye Cumhuriyeti’nin başında oturmuşsun, sen neden veremiyorsun. Biz Man Adası’nda gidip şirketler kurdurtmuyoruz. Mahkemeye verince benim korktuğumu sanıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu işçiye vereceksin. Sana bir teklifim daha var. 1 ay ayda 2 bin lira idare et bakalım başına ne geliyor?

“DOĞU KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİ” KARARI

Filistin bizim milli davamızdır. İslam İşbirliği Teşkilatı toplandı, Doğu Kudüs Filisitin’in başkenti olsun diye karar aldı. Bu karar çok önemli. Bu karara her türlü desteği veriyoruz. Hükümetin gereğini yerine getirmesini istiyorum. Doğu Kudüs’e gidecekler, Filistin’in büyükelçiliğini burada kurduk diyecekler. Verdiğiniz sözü tutacaksınız arkadaş. Doğu Kudüs’te ne var? Konsolosluğumuz var, şimdi o konsolosluğu büyükelçiliğe çevirin kardeşim. Ben takipçisi olacağım. Filistin’in davasını savunan her vatandaşın da takipçisi olmasını istiyorum. Filistin davasının sağı solu yoktur, bizim milli davamızdır. Biz Filistin’e her koşulda sahip çıkacağız.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!