SON DAKİKA

Kelepçe dayatılmazsa Demirtaş mahkemeye çıkacak

HÜSEYİN ŞİMŞEK / [email protected] Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiası ile

Bu haber 10 Ocak 2018 - 15:44 'de eklendi. 66

HÜSEYİN ŞİMŞEK / [email protected]

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiası ile yargılandığı dava için İstanbul’da hakim karşısına çıkacak. Bu güne kadar SEGBİS dayatmasını kabul etmediği için duruşmalara katılamayan Demirtaş, “kelepçe dayatması” olmazsa hakim karşısına çıkacak.

4 Kasım 2016’da tutuklanan ve hakkında farklı dosyalardan toplam 482 yıla kadar hapis cezası istenen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cuma günü saat 14.00’te İstanbul Bakırköy 38’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmada fiziki olarak hazır bulundurulmasına karar verildi.

Edirne Cezaevi yönetimi tarafından Cuma sabahı sevk işlemlerinin gerçekleştirileceğine ve duruşmaya katılabileceğine ilişkin bilgilendirme yapılan Demirtaş, kelepçe konusunda ise kararlı.

Daha önce de HDP’li isimlere uygulanan “kelepçe takmazsa askeri ringe bindirilmez ve duruşmaya götürülmez” kararının bu duruşmada uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor ancak Demirtaş, kelepçede ısrar edilirse duruşmaya katılmayacağını avukatlarına bildirdi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın