SON DAKİKA

Karamollaoğlu: Dünya 5’den büyükse, Türkiye de 1’den büyüktür

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın algı operasyonlarında çok başarılı olduğunu belirterek, ‘İçine

Bu haber 04 Ekim 2017 - 21:21 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın algı operasyonlarında çok başarılı olduğunu belirterek, “İçine düştükleri her hezimeti bir zafer edasıyla sunabiliyorlar. Vergi operasyonlarında da çok başarılılar; kendi başarısızlıklarını, kendi iflaslarını millete yükleyip bunu da vatanseverlik diye yutturmaya kalkabiliyorlar” dedi.

Meclis çalışmaları konusunda uyarıda bulunan Karamollaoğlu, “Uyum yasalarında ‘güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım’ mantığı ile hareket edilmemelidir. Nasıl ki dünya 5’den büyükse, Türkiye’de 1’den büyüktür” diye konuştu.

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, “TBMM millet iradesinin yegâne tecegillahıdır. Demokrasilerde çözümün nihai adresidir. Meclis ne kadar güçlü olursa, Türkiye o kadar güçlenir. Milletin beklentilerine cevap verdiği, milletin lehine kanunlar çıkardığı ölçüde itibar kazanır ya da kaybeder. Biz TBMM’den yeni dönemde bu beklentiye uygun bir çalışma bekliyor ve istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Meclis 80 milyonun temsilcisidir”

Gazete Duvar’ın aktardığı habere göre, TBMM’nin uyum yasaları ile ilgili önemli bir sınav vereceğini söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Şimdiden uyarıyoruz; uyum yasalarında ‘güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım’ mantığı ile hareket edilmemelidir. Nasıl ki dünya 5’den büyükse, Türkiye de 1’den büyüktür. Meclis 1 kişinin, 2 kişinin değil 80 milyonun temsilcisidir. Hiçbir kişi, kurum veya makamın vesayeti altına sokulmamalıdır. Bu yüzden AK Parti’nin değil, Türkiye’nin geleceği düşünülerek hareket edilmelidir. Milleti kutuplaştırıcı değil kucaklaştırıcı bir yaklaşım ortaya konulmalıdır. Gücün hukukunu değil hukukun gücünü koruyan yasaları hayata geçirmelidir.”

“Yüzde 40 MTV vergisi maliyenin iflasının itirafıdır”

Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) tartışmalarına da değinen Karamollaoğlu, iktidarın algı operasyonlarında başarılı olduğunu ifade etti. Karamollaoğlu, “Algı operasyonlarında çok başarılılar, çünkü içine düştükleri her hezimeti bir zafer edasıyla sunabiliyorlar. Vergi operasyonlarında da çok başarılılar; kendi başarısızlıklarını, kendi iflaslarını, millete yükleyip bunu da vatanseverlik diye yutturmaya kalkabiliyorlar. Kimse bu millete fedakârlık dersi vermeye kalkmasın. Milletten fedakârlık bekleyenler önce kamu kaynaklarını har vurup harman savurmayı bırakmalı. Önce kendi israf ve şatafatından vazgeçmelidir. Yüzde 40 MTV vergisi maliyenin iflasının itirafıdır. Bir devlet vergi ile büyümez. Üretim ile büyür, ihracat ile büyür, sanayi ile büyür, teknoloji ile büyür, tarım ile büyür. Eğer Türkiye’nin gerçekten kalkınmasını istiyorsanız bunu, milletten fedakârlık bekleyerek değil israfı, yolsuzluğu ve yanlış yatırımları önleyerek yapabilirsiniz” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!