Sınav

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ALES ve yabancı dil sınavlarında son sıralarda yer alan akrabası Şeyda Çavuşoğlu’nun yüksek lisansa kabul edilmesi, değerlendirme kurulu tarafından, “mülakat ve bilim sınavı performansına” dayandırılarak savunuldu.
27.11.2021
Çavuşoğlu’nun Sınavlarda Son Sıralarda Yer Alan Akrabasının Başarısı ‘Mülakatta’ İmiş! için yorumlar kapalı
10
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Liselerde ikinci dönemde tek sınav olacak. YKS ve LGS'nin ertelemesine ilişkin herhangi bir karar söz konusu değil.
28.04.2021
Bakan Selçuk: ‘Liselerde İkinci Dönem Tek Sınav Olacak’ için yorumlar kapalı
0
ÖSYM yeni sınav ücretlerini belirledi. Milyonlarca öğrencinin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretine yüzde 29 zam yapıldı.
07.02.2021
Sınav Ücretlerine Yüzde 29 Zam! için yorumlar kapalı
2
Üniversitelerde açılacak kadro için kişiye özel ilan verilmesi örneklerinden birisi de Gaziantep Üniversitesi’nde yaşandı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilcisi Mahmud Tekin “ön elemeyi geçerek” sadece kendisinin girebildiği sınavda 38 puan alınca başarısız oldu.
26.01.2021
TÜGVA Temsilcisine Kişiye Özel Sınav: Başarısız Oldu için yorumlar kapalı
0
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 81 ile koronavirüs vakalarının artması nedeniyle alınan tedbirler hakkında genelge gönderildi.
20.11.2020
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE KORONA GENELGESİ için yorumlar kapalı
0
İngiliz Kraliyet Ailesi’ne bağlı dünya müzik otoritesi Royal Müzik Akademi sınavlarına İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (ABRSM) iptal kararıyla Türkler giremeyecek. Piyano, keman, şan, callo, gitar gibi birçok daldaki sınavların iptali, özel yetenekli 2 bin öğrenciyi üzdü. İlk kez yaşanan iptalin sebebi, Türkiye’nin Covid-19 vaka sayısını gizlemesi...
16.10.2020
İNGİLİZ KRALİYET MÜZİK OKULLARI KAPILARI TÜRKLERE KAPATTI için yorumlar kapalı
3
Milyonlarca öğrenci iyi bir üniversiteye girmek için bugün iktidar tarafından bir ay erkene çekilen YKS’ye girdi. Soruların fotoğraflanmasının imkansız olduğu YKS’nin kitapçık fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.
27.06.2020
BÜYÜK SKANDAL: YKS SORULARI ÇALINDI MI? için yorumlar kapalı
105
Dr. Serdar Savaş, koronavirüs sürecinde yapılan merkezi sınavlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Savaş: "Bu sınav virüs bulaştırma partisi olur. Mutlaka ertelenmeli” ifadelerini kullandı. Kaynak: Dr. Serdar Savaş'tan sınav çağrısı: Bu sınav virüs bulaştırma partisi olur! Ertelensin
18.06.2020
DR. SAVAŞ: ‘BU SINAV VİRÜS BULAŞTIRMA PARTİSİ OLUR!’ için yorumlar kapalı
6
Kocaeli'de ÖSYM tarafından yapılan Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir kız öğrencinin sınav esnasında fenalaştığını, öğrenciye yapılan Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucunda salondaki tüm öğrencilerin karantinaya alındığı iddia edild
15.06.2020
SINAVDA KORONAVİRÜS ALARMI: SINIFTAKİLERİN TÜMÜ KARANTİNA ALTINA ALINDI için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Haziran'da açılması beklenen okulların açılmayacağını ve 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının sona erdirildiğini açıkladı. Erdoğan, yeni eğitim ve öğretim yılının eylül ayında başlayacağını belirtti ancak YKS ve LGS gibi milyonları ilgilendiren merkezi sınavların yine belirlenen tarihlerde toplu şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Öte yandan mart ayından beri verilen uzaktan...
18.05.2020
2019-2020 EĞİTİM YILI SONA ERDİRİLDİ! UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK için yorumlar kapalı
0
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''25 Nisan'da yapılacak İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı 6 Haziran'a; öğretmen adaylarımızın gireceği ve 25 Nisan'da yapacağımız Adaylık Kaldırma Sınavı'nı 5 Temmuz'a erteledik'' dedi.
20.03.2020
İKİ SINAV DAHA ERTELENDİ için yorumlar kapalı
1
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretinde yüzde 20 zama gidildi. Geçen sene 50 TL olan sınav ücreti, 70 TL'ye çıkarıldı. TYT, AYT ve YDT'nin tümüne girmek isteyen adayların ise 210 TL ödemesi gerekiyor.
05.02.2020
YKS ÜCRETİNE ZAM! için yorumlar kapalı
1