SON DAKİKA

BÜYÜK SKANDAL: YKS SORULARI ÇALINDI MI?

Milyonlarca öğrenci iyi bir üniversiteye girmek için bugün iktidar tarafından bir ay erkene çekilen YKS’ye girdi. Soruların fotoğraflanmasının imkansız olduğu YKS’nin kitapçık fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

Bu haber 27 Haziran 2020 - 21:29 'de eklendi.
Abone ol

YKS’nin ilk oturumu olan TYT, bugün saat 10.15’te başladı ve 165 dakikada tamamlandı. TYT’de Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5’er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltildi.

Sınavdan sonra büyük bir skandal ortaya çıktı. Kitapçıkların toplandığı ve soruların fotoğraflanmasının imkansız olduğu YKS’nin kitapçık fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntülerden sonra çok sayıda kişi sınavın iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

İşte paylaşılan o görüntüler:

SORULAR ÇALINDI İDDİASI

Sorularının fotoğraflarının çekilmesi ‘sorular çalındı’ iddialarını da beraberinde getirdi

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sosyal medyada sınav ortamında çekilmiş, masa üzerindeki maskenin belli olduğu görsellerin yayılması üzerine öğrenciler, ÖSYM’den açıklama beklediklerini belirttiler.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR