SON DAKİKA

‘Hulusi Akar’ın o koltukta 1 dakika bile oturması züldür’

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a yönelik sözleri nedeniyle hakkında fezleke hazırlandığını açıklayan CHP Genel

Bu haber 08 Ekim 2017 - 14:44 'de eklendi. Son Güncelleme9 Ekim 2017 - 10:17

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar hakkında söyledikleri nedeniyle fezleke hazırlandığını söyledi. Ağbaba, “İstedikleri kadar fezleke hazırlasınlar, biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz” derken Akar’a sert eleştiriler yöneltti.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın yanı sıra il yönetimi katıldı. Ağbaba, bir süre önce yaptığı basın toplantısı ile ilgili TBMM’ye fezleke geldiğini belirtti. Fezlekede, 3 Şubat 2017 tarihinde CHP Malatya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yapan Ağbaba’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulan yeni anayasa değişikliğine değindiği, anayasa değişikliği referandum kampanyasını Genelkurmay Başkanı’nın, Kardak çıkışı ile birlikte başlattığını öne sürerek, “Siyasi şov yapacağına gitsin El-Bab’da katil sürüsü ile uğraşın” dediği ifade edildi.

Bir şeyi eksik bırakmışım
Fezlekeyi bugün değerlendiren Ağbaba, Genelkurmay Başkanı’nın kendisi hakkında suç duyusunda bulunduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:

“Bununla ilgili bir yargılamam var. Buradan tekrar söylüyorum Genelkurmay Başkanı, onbaşını çavuş yapamıyor. Genelkurmay Başkanı davetlerde düğünlerde siyasilerin eteğine yapışıp geziyor. Bir daha söylüyorum Genelkurmay Başkanına onbaşını çavuş yapamadığı gibi bütün yetkileri elinden alınmış… O basın toplantısında bir şeyi de eksik bırakmışım. Darbeciler tarafından esir alınmış bir genelkurmay başkanı var. O Genelkurmay Başkanı’nın o koltukta 1 dakika bile oturması Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) şanlı tarihi için zül sayılır. Bunlar istediği kadar fezleke hazırlasın biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz.”

‘Seçimle gelene darbe yapılıyor’
Belediye başkanlarının istifalarıyla ilgili konuşan Ağbaba, bütün darbelere karşı olduklarını ifade ederek, “Sivil darbeye de karşıyız. ‘Seçimle gelen seçimle gitmeli’ diyoruz. Seçimle gelen Davutoğlu’na bir darbe yapılıp indirildi. Şimdi Kadir Topbaş indiriliyor. Gökçek istifa edecek mi, etmeyecek mi tartışılıyor. Düzce Belediye Başkanı istifa ettiriliyor. Kadir Topbaş’ın İstanbul’un katili olduğunu, bu kente büyük kötülükler yaptığını düşünüyoruz. Ankara’nın hali yaptığı icraatlar ortada ama biz seçimle gelenlerin seçimle gitmesinden yanayız. Onları halk seçmiş halkın göndermesi lazım” diye konuştu.

Tütün yasası
Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM’ye sunulan tütün ile ilgili torba yasa tasarısına ilişkin şöyle konuştu:
“Benim başkanlığımda tütünle ilgili bir heyet oluşturduk. Malatya ve Adıyaman’da incelemelerde bulunacağız. Bizim tepkilerimiz üzerine bakan biraz geri adım attı. Ama önümüzdeki hafta komisyona gelecek. Komisyonda Malatya ve Adıyaman adına tütünle ilgili her türlü mücadeleyi yapacağız. Bu tasarımı yapan hükümet, bürokratlar değil. Bu kanunu yapan büyük sigara şirketleri. Bunu herkes bilsin bu kanunu hazırlayıp torba kanuna koyan büyük sigara firmaları Malatya ve Adıyaman’daki gariban çiftçilerin 1-2 dönüm kendileri ekerek kendi geçimlerini sağlayan istenen garibanların ekmeği elinden alınmak isteniyor.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!