Genelkurmay

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle değiştirilen devlet protokolü sonucu dün düzenlen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde Diyanet İşleri Başkanı, Genelkurmay Başkanı’nın önünde yer aldı.
31.08.2021
30 Ağustos Protokolünde Diyanet, Genelkurmay’ın Önüne Geçti için yorumlar kapalı
1
Genelkurmay İstihbarat Başkanı Tümgeneral Ali Serin’in Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı yaptığı dönemde görev yapan eski emir astsubayı M.K., terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ankara’da yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturmanın yürütüldüğü Malatya’ya gönderilen M.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
23.06.2020
İSTİHBARATIN BAŞINDAKİ ALİ SERİN’İN EMİR ASTSUBAYI TUTUKLANDI için yorumlar kapalı
0
Genelkurmay İstihbarat’ın başındaki Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K., FETÖ’cü çıktı. TSK’ya sızan FETÖ’cülerin halen görevde olduğunu ortaya koyan skandal, İzmir’deki ‘Fevzi Öztürk’ olayını hatırlattı. Öztürk'ün emir subayı da FETÖ'cü çıkmıştı.
20.06.2020
İSTİHBARATIN BAŞINDAKİ ALİ SERİN’İN EMİR ASTSUBAYI FETÖ’CÜ ÇIKTI için yorumlar kapalı
0
Türk Silahlı Kuvvetlerinin 22'nci Genelkurmay Başkanı, 28 Şubat döneminde Genelkurmay Başkanı görevinde olan ve ardından açılan davada yargılanan emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.
26.05.2020
İSMAİL HAKKI KARADAYI YAŞAMINI YİTİRDİ için yorumlar kapalı
14
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM)’nin, düzenlediği “ULUSLARARASI ASSAM İSLÂM BİRLİĞİ KONGRELERİNİN” üçüncüsü, 19-20 ARALIK 2019 tarihinde İstanbul’da yapıldı. ASRİKA (Asya-Afrika) adı verilen ortak savunma sanayi üretimi temasının işlendiği belirtilen kongrede Kuran hükümlerine dayalı ortak Anayasa fikri de konuşuldu. Kongrede, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ASSAM Başkanı Adnan...
07.01.2020
KONGREDE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI: ŞERİAT HÜKÜMLERİNE DAYALI ORTAK ANAYASA! için yorumlar kapalı
25
Libya’da başkent Trablus’ta General Halife Hafter'e bağlı güçler ile Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) birlikleri arasında devam eden çatışmalarda 21 kişi hayatını kaybetti.
07.04.2019
LİBYA’DA ŞİDDETLİ ÇATIŞMA! 21 ÖLÜ için yorumlar kapalı
2
Yunan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu söyledi ve "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir" dedi.
20.12.2018
YUNANİSTAN GENELKURMAYINDAN TÜRKİYE’Yİ VURURUZ TEHDİDİ için yorumlar kapalı
30
Bugün kaleme aldığı yazısında FETÖ ile ilgili verdiği bilgilerin hala ortaya çıkarılmadığını söyledi. Veren, "Benim Genelkurmaya vermiş olduğum kaset bulunduğu halde, yine ortaya çıkarılamaması ve üzeri örtülmek istenmesi, kimleri, hangi bürokratları ve hangi siyasileri korumak için yapılmaktadır?" derken, "Bu kasetin içeriği çözümlenerek, sayın Başkanımıza ve ilgili bakanlıklara bu kaset iletilmedir"...
08.08.2018
‘O GİZLİ KASETE EL KOYUN’ için yorumlar kapalı
0
AKP’nin basılı yayın organlarından Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz, AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar’a tepki gösterdi. Yılmaz
27.01.2018
Akit yazarından AKP’li vekile: Gerdan kıra kıra arkamdan küfür için yorumlar kapalı
1
Zeytin Dalı Operasyonu’nun beşinci günü geride kalırken, Azez ve Burseya’da çatışmalar yoğunlaştı. TSK ve ÖSO’nun Suriye’ye
25.01.2018
Sınır ‘özel bölge’ için yorumlar kapalı
0
‘Zeytin Dalı Operasyonu’nu ele almak amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan ‘Güvenlik Değerlendirme
24.01.2018
Saray’da Güvenlik Zirvesi toplandı: Bitince teşekkür edecekler için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Afrin'e gerçekleştirilen operasyonun değerlendirildiği güvenlik zirvesinin ardından
23.01.2018
Kalın’dan güvenlik zirvesi sonrası ilk açıklama için yorumlar kapalı
0