SON DAKİKA

HDP’den suç duyurusu: Sarraf’ın ifadelerinde adı geçen devlet

HDP, ABD’de yargılanan Rıza Sarraf’ın ifadelerinde adı geçen devlet yöneticilerinin yargılanması için Ankara Cumhuriyet

Bu haber 18 Aralık 2017 - 16:53 'de eklendi.

HDP, ABD’de yargılanan Rıza Sarraf’ın ifadelerinde adı geçen devlet yöneticilerinin yargılanması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekilleri Ahmet Yıldırım ve Filiz Kerestecioğlu ile bir grup vekil Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ardından ABD’de yargılaması süren Rıza Sarraf’ın iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

’17-25 ARALIK ARAŞTIRILMALI’

HDP’liler, suç duyurusu ardından Ankara Adliyesi önünde açıklama yaptı.

Açıklama yapan Kerestecioğlu, şunları söyledi: “Şimdi biz çok hayırlı olmayan bir günün, 17-25 Aralık’ın yıl dönümüne gelen günde buradayız. Amerika’da ortaya çıkan yeni delil, belgeler burada bir soruşturma yapılmasını gerektiriyor. Meclis’te bütçe görüşülüyor ve sanki bütün bakanlar Japonya, Kanada bütçesi görülüyor gibi ülkenin refah içinde olduğu açıklamaları yapıyorlar. Ve bu insanlar, ABD’de yargılananlar, burada yargılanması gerekenler milli mesele için yargılanmıyor. Milli mesele olan halkın cebinden çalınan paralardır. Bu nedenle burada adil, etkili bir yargılama olması gerekiyor. Burada bir soruşturmanın açılması gerekiyor. Kimler ilgiliyse, o bakanlar, üst düzey bürokratlar, kimler için söyleniyorsa bu iddialar, ortaya çıkartılmalı. Daha adil ve daha etkili olacak şeylerden biri de Meclis’te bir komisyon kurulması. Araştırma komisyonu reddedilmişti; ama üzerinden zaman geçti. Şu anda bugün devletin bankaları itham altında, banka müdürleri itham altında. Önce sanık, sonra tanık oluyorlar. Türkiye halklarının geleceği için araştırılması gerekiyor.”

(MA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!