FETULLAH’TAN ŞOK AÇIKLAMALAR

FETULLAH’TAN ŞOK AÇIKLAMALAR
Yayınlama: 19.07.2017
Düzenleme: 08.05.2018 09:57
0
A+
A-

FETÖ lideri M. Fetullah Gülen, hedef saptırmaya devam ediyor. Gülen’in kullandığı ağzın, Ergenekon-Balyoz kumpasını televizyonlarda canhıraş bir şekilde savunanlarla aynı olduğu anlaşılıyor. Gülen, bu alışkanlığından vazgeçmiyor.

Fetullah Gülen, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde, medya ve devletteki şakirtlerine yaptırdığı gibi, bizzat kendisinin faili olduğu operasyonları, düşmanlarına istinad ederek hedef şaşırtmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde der Spiegel’e röportaj veren F. Gülen’in çektirdiği poz çok konuşulmuştu. Gülen, o karelerde, seccadeye ayakkabıyla basıyor, sağ tarafında açık olan televizyonda subliminal mesajlar veriyordu.

‘ERDOĞAN, HİTLER GİBİ BİR DİKTATÖR’

Gülen’in Spiegel’e verdiği röportajında çarpıcı başka bir nokta, Erdoğan’ı Stalin, Lenin ve Saddam ile kıyaslamasıydı. Bütün çabasının Avrupalılara Erdoğan’ı bir diktatör olarak kabul ettirip, Saddam gibi devrilmesini amaçlamak olduğu anlaşılan Gülen’in, dün de Mısır’da Sisi yanlısı bir kanala verdiği başka bir röportajında, bu çabasını sürdürdüğü görülüyor.

Fetullah Gülen, Erdoğan’ın Hitler, Stalin ve Mao gibi diktatör olduğunu ileri sürerek, Avrupa’nın kendisini anlaması için daha çok kurban vermeleri gerektiğini iddia etti. Gülen, 15 Temmuz olaylarının gerçek bir askeri darbe veya sistematik bir oyun olsa da Erdoğan’a karşı yeni bir askeri eylem beklemediğini, kendilerine karşı yürütüldüğünü iddia ettiği aşırılıklara rağmen asla böyle bir darbe hareketini kabul etmeyeceğini söyledi.

‘ULUSALCI LAİK BİR KESİM YAPMIŞ OLABİLİR’

Mısır’da yayınlanan Cumhurbaşkanı Sisi yanlısı El-Yevm 7 gazetesine röportajda Gülen, “15 Temmuz’da darbe teşebbüsünün kimin tarafından yapıldığını düşünüyorsunuz?” şeklindeki soru üzerine kesin olarak bir kesimi suçlayamayacağını ancak ulusalcı laik bir kesimin bunu yapmış olabileceğini söyledi. Gülen, darbe girişiminin olduğu gece darbeyi kınadığını, kendilerine atılan darbe teşebbüsü suçlamasının uluslararası tarafsız bir kuruluş tarafından soruşturulmak üzere Türkiye’ye gelmeyi teklif ettiğini ancak Tayyip Erdoğan’ın bunu kabul etmediğini iddia etti.

ERDOĞAN YARGILANIR MI?

Röportajı yapan Hashem Al Fakhrani, terör örgütü liderine Türkiye aleyhinde sorular yöneltip Tayyip Erdoğan’ın uluslararası mahkemelerde yargılanmasının mümkün olup olmadığını da sordu. Fetullah Gülen, bunun zor olduğunu ve Türkiye’de bazı muhalefet liderlerinin de Erdoğan’ı desteklediğini söyledi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı