SON DAKİKA

Fahrettin Altun Ava Giderken Avlandı

Fahrettin Altun, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla adeta ava giderken avlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Altun’a yurttaşlardan biri resmi belge ile yanıt verdi.

Bu haber 16 Mayıs 2021 - 0:05 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla tüm tepkileri üzerine topladı, AKP’nin arşivinin açılmasına neden oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Altun’a yurttaşlardan biri resmi belge ile yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Helalleşelim, erken seçim çağrısı yapıyorum” tweetini alıntılayan Altun şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı’nda Kudüs kan ağlarken siz yine ucuz siyasi hesaplarla sosyal medyada boy gösteriyorsunuz. Size de ancak bu yakışır!”

Fahrettin Altun’un bu paylaşımının altına tepki dolu tweetler geldi. Altun’a “Siz kudüs kan ağlarken turist gelsin diye video paylaşmıştınız o serbest miydi?” soruları sorulurken,  Selim Keskin isimli bir yurttaş Altun’u devletin resmi belgesi ile eleştirdi. Keskin “Fahrettin Bey, sizler 2016 yılının Ramazan Ayı’nda, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair sözleşme imzalamıştınız.” yazarak söz konusu sözleşmeyi de paylaştı.

İşte o sözleşme:

Konuyla ilgili 19 Ağustos 2016’da MHP Grubu’nun verdiği önergede şu sözler dikkat çekmişti:

Atatürk'ün Katilleri

“Bir diğer dikkat çekici husus -eğer dikkatimden kaçtıysa bilemiyorum ama dile getirilmedi- bu anlaşma Kudüs’te imzalanıyor. Bildiğimiz kadarıyla İsrail’in başkenti Tel Aviv. Yani, bir tarafı Ankara’da, anlaşma metnine baktığınızda bu anlaşma Ankara ve Kudüs’te 28 Haziran 2015 tarihinde her biri eşit derecede geçerli Türkçe, İbranice ve İngilizce dillerinde ikişer nüsha olarak imzalanmıştır.” diyor ve iki ülkenin Dışişleri müsteşarları tarafından imzalanıyor. Bunu, Hükûmetin sayın bakanları açıklamak zorundadırlar Neden Kudüs’te imzalanmıştır bu? Yani, Türkiye’ninki Ankara’da imzalanıyor da acaba bu Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunun zımni bir kabulü müdür, böyle mi yorumlamamız lazım veya nasıl yorumlamamız gerekir, bunun mutlaka açıklanması gerekir.”

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!