protokol

İzmir’deki İnsan Vakfı ile MEB arasında imzalanan protokol, Eğitim Sen tarafından mahkeme taşınmıştı. Mahkeme, öğrenci yurdunun vakıf tarafından kullanılmasını hukuka aykırı bularak protokolü iptal etti.
13.12.2022
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Tarikat ile Protokolüne Mahkeme ‘Dur’ Dedi! için yorumlar kapalı
3
AKP’li Üsküdar Belediyesi, Osman Nuri Topbaş'ın yönettiği Erenköy Cemaati’yle bağlantılı bir dernekle protokol imzalayacak. Protokolle belediye, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiraladığı binayı derneğe kullandıracak.
08.07.2022
AKP’li Üsküdar Belediyesi Erenköy Cemaati’yle Bağlantılı Bir Dernekle Protokol İmzalayacak için yorumlar kapalı
9
TÜGVA Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokolü gerekçe gösterdi ve yaz okulu açacağını belirterek Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 10 okulun kendilerine tahsis edilmesini istedi. Talep onaylandı.
08.06.2022
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Okulu TÜGVA için Tahsis Etti için yorumlar kapalı
11
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törenlerden biri skandal görüntülere sahne oldu. Törende gazilere, protokol için özel ayrılan alanda yer verilmedi.
21.09.2021
Gaziler Günü’nde Gazilere Saygısızlığa Sosyal Medyada Tepki için yorumlar kapalı
4
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle değiştirilen devlet protokolü sonucu dün düzenlen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde Diyanet İşleri Başkanı, Genelkurmay Başkanı’nın önünde yer aldı.
31.08.2021
30 Ağustos Protokolünde Diyanet, Genelkurmay’ın Önüne Geçti için yorumlar kapalı
1
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında bir öğrenci velisinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı protokollere ulaşmak için dava açtığını yazdı. Öztürk, bakanlığın mahkeme kararına rağmen Ensar Vakfı ile imzalanan protokollerini sakladığını belirtti.
23.07.2021
Milli Eğitim Bakanlığı, Çocuk İstismarıyla Gündeme Gelen Ensar Vakfı ile Yapılan Protokolleri Gizliyor! için yorumlar kapalı
1
MEB, TÜGVA ile Danıştay'ın kararı ile durdurulan protokolü yeniden imzaladı. Protokol metnine, “Süre bitiminden önce taraflar bir araya gelmezse protokol aynı şartlar ile beş yıl daha uzar” notu düşüldü.
27.03.2021
MEB, Danıştay Kararını Hiçe Sayarak TÜGVA İle Yeniden Protokol İmzaladı için yorumlar kapalı
7
AKP’li Çekmeköy Belediyesi, Ensar Vakfı, TÜGVA ve Yeşilay Cemiyeti’nin ilçe belediyesi ile işbirliği yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi talep edildi.
13.12.2020
AKP’Lİ ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN ENSAR VAKFI VE TÜGVA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ için yorumlar kapalı
1
Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında imzalanan protokolün imam hatip liseleri dışındaki tüm eğitim kurumlarında yürütmesi durduruldu.
16.10.2020
DANIŞTAY, MEB İLE TÜGVA ARASINDAKİ PROTOKOLÜN YÜRÜTMESİNİ DURDURDU için yorumlar kapalı
0
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında yeni bir protokol imzalandı. Protokol kulüp çalışmaları, sosyal kültürel, sanatsal, sportif, akademik, mesleki, bilimsel ve teknolojik etkinlikler, proje çalışmaları ve yarışmaları kapsıyor.
01.09.2020
MEB’DEN TÜGVA’YA BİR KIYAK DAHA için yorumlar kapalı
0
Okulöncesi ve ilkokullarda kayıtlı öğrencilere değerler eğitimi adı altında ders verecek öğretmenler, müftülük tarafından seçilecek.
04.11.2019
MEB’DEN DİYANET’LE PROTOKOL: ÖĞRENCİLERE DERS VERECEK ÖĞRETMENİ MÜFTÜLÜK SEÇECEK için yorumlar kapalı
20
CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul adaylığı konusunda pürüz olduğu iddia edilen konuları yazdı. Twitter'dan açıklama yapan Yarkadaş, Yıldırım'a olası yeni protokolden bahsetti.
27.11.2018
‘ÖZEL PROTOKOL’ İDDİASI! için yorumlar kapalı
0