Gaziler Günü’nde Gazilere Saygısızlığa Sosyal Medyada Tepki

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törenlerden biri skandal görüntülere sahne oldu. Törende gazilere, protokol için özel ayrılan alanda yer verilmedi.

Gaziler Günü’nde Gazilere Saygısızlığa Sosyal Medyada Tepki
Yayınlama: 21.09.2021
Düzenleme: 20.09.2021 21:11
4
A+
A-

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle paylaşılan bir fotoğraf sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Törende siyasi protokolün üstü kapalı bir tente içerisinde yüksek koltuklarda oturduğu gözükürken günü anlamlı kılan gazilere ise tente dışında ve daha basit sandalyelerde yer ayrıldığı görüldü. Bu skandal görüntü sosyal medyada yayılırken  programı düzenleyen kurum ya da belediye ve nerede paylaşılmadı.

BU RESİMDE BİR SAKATLIK YOK MU?

Gaziler Günü’nde yapılan bu terbiyesizlik sosyal medyada büyük eleştiri alırken duruma tepki gösterenlerden biri de Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz oldu. Yılmaz Twitter’da skandal kareyi  “Bu resimde bir sakatlık yok mu? Tente dışında oturanlar gaziler günü kutlanan gaziler, tente altında oturanlar onların gününü kutlayan devletliler imiş. Tam tersi olsa daha anlamlı olacak, her şey yerli yerine oturacak. Değerlerin altüst edilmesinin önemli bir örneği.” cümleleriyle paylaştı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı