AKP’Lİ ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN ENSAR VAKFI VE TÜGVA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

AKP’li Çekmeköy Belediyesi, Ensar Vakfı, TÜGVA ve Yeşilay Cemiyeti’nin ilçe belediyesi ile işbirliği yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi talep edildi.

AKP’Lİ ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN ENSAR VAKFI VE TÜGVA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Yayınlama: 13.12.2020
1
A+
A-

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; AKP’li Çekmeköy Belediyesi, Yüksek İstişare Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Ensar Vakfı ve Yeşilay Cemiyeti ile işbirliği protokolü imzalayacak.

İŞBİRLİĞİ YAPILMASI İÇİN YETKİ TALEP EDİLDİ

Çekmeköy Belediye Meclisi aralık ayı meclis oturumu gündemine gelen teklifte Ensar Vakfı, TÜGVA ve Yeşilay Cemiyeti’nin ilçe belediyesi ile “konut, kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım, orta ve yükseköğrenim öğrenci yurtları, meslek ve beceri kazandırma” gibi konularda işbirliği yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi talep edildi. Teklifin komisyon görüşünde TÜGVA’nın ve Ensar’ın vergi muafiyeti tanınan vakıflar olduğu anımsatıldı. 

AKP’LİLERİN OYLARIYLA KABUL EDİLDİ

Teklifin belediye meclisinde görüşülmesi sırasında söz alan CHP’li Meclis üyesi Kamil Özkanca, “Yapılacak dayanışmanın halka herhangi bir fayda getirmeyeceğini düşündüğümüzden çoğunluk görüşüne ‘ret’ oyu veriyorum’’ dedi.

Teklif, CHP ve İYİ Parti’nin ‘hayır’ oyuna karşın, AKP’lilerin oylarıyla kabul edildi. 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı