tügva

Valilik onayı ile İstanbul’un farklı ilçelerinde toplam 238 okul Bilal Erdoğan ile çok sayıdaki yandaşın yönetiminde yer aldığı TÜGVA’ya tahsis edildi. TÜGVA, devlet okullarında yaz boyunca dini eğitimler düzenleyebilecek.
06.06.2023
İstanbul Valiliği’nin Onayıyla 237 Okul TÜGVA’ya Tahsis Edildi için yorumlar kapalı
36
Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında geçtiğimiz yıl patlak veren TÜGVA sızıntısının sorumlusu olarak görülen ve tutuklanan Ramazan Aydoğdu'nun mahkemede anlattıklarını kaleme aldı. Aydoğdu'nun mahkemedeki savunmasında çok çarpıcı bir itiraf yer alıyor.
26.04.2023
WhatsApp Yazışmaları Dosyaya Girdi, Skandal İfşa Oldu! için yorumlar kapalı
87
İstanbul Eyüp’teki TÜGVA Genel Merkezi’nin 2019 yılından beri yanındaki yaklaşık 1000 metrekarelik İBB arazisini işgal edip otopark olarak kullanması hukuka aykırı bulundu.
12.04.2023
Mahkeme İBB’yi Haklı Buldu: TÜGVA İşgal Ettiği Araziyi Boşaltıyor için yorumlar kapalı
6
Yaklaşık 2,6 milyar TL harcanarak betona gömülen ve yeni haliyle 2020'de açılan Yassıada boş kaldı. Günde ortalama sadece 40 kişinin ziyaret ettiği adaya AKP’li belediyelerin ve TÜGVA'nın insan taşıdığı ortaya çıktı.
02.01.2023
Yaklaşık 2,6 Milyar TL Harcanan Yassıada Issız Adaya Dönüştü için yorumlar kapalı
9
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönettiği TÜGVA’ya, İzmir’deki okullarda sporcu öğrenci arama-tarama faaliyetleri yürütmesi için izin verildi. Eğitim Sen konunun takipçisi olacağını duyurdu.
03.10.2022
Resmi Yazı Gönderildi: TÜGVA’ya, Öğrenci Arama İzni için yorumlar kapalı
12
TÜGVA Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokolü gerekçe gösterdi ve yaz okulu açacağını belirterek Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 10 okulun kendilerine tahsis edilmesini istedi. Talep onaylandı.
08.06.2022
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Okulu TÜGVA için Tahsis Etti için yorumlar kapalı
19
Bayrampaşa Belediyesi’nin AKP Bayrampaşa İlçe Örgütü’nün kirasını ödediği ortaya çıktı.
09.04.2022
AKP’li Bayrampaşa Belediyesi’nin AKP İlçe Örgütü ve TÜGVA’nın Kirasını Ödediği Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
14
Sayıştay'ın 2020 yılı denetim raporunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ait yeni usulsüzlükler ortaya çıktı. Belediyenin adı sızdırılan TÜGVA belgelerinde de yer alıyor.
27.12.2021
Sayıştay, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ndeki Usulsüzlükleri Ortaya Çıkardı için yorumlar kapalı
8
Yozgat İdare Mahkemesi, inşaat halinde olan Kırşehir Hükümet Konağı’nın TÜGVA’ya verilmesine ilişkin yürütmesini durdurdu, Kırşehir Belediyesi bunun üzerine inşaatı mühürledi.
25.12.2021
Mahkeme, Hükümet Konağı’nın TÜGVA’ya Devrine ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
10
Sincan Belediyesi’nin mülkiyetindeki taşınmazı ücret talep etmeden beş yıllığına TÜGVA’ya verdiği ortaya çıktı. Bala Belediyesi’nin, ilgisiz ihaleleri ‘İvedi’ adı altında pazarlık yöntemiyle gerçekleştirdiği tespit edildi.
07.12.2021
Kirli İlişkiler Sayıştay Raporunda Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
18
Yüksek İstişare Kurulu üyeleri arasında Bilal Erdoğan, Tevfik Göksu gibi isimlerin de yer aldığı TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) mahkeme kararına rağmen okullarda faaliyetine devam ediyor. TÜGVA Balıkesir Lise Koordinatörlüğü,TÜGVA Balıkesir Lise Koordinatörlüğü,'ne gönderdiği yazıda, rehberlik hizmeti olan 'Enderun Okulu' projesinin müdürlüğe bağlı tüm liselerde duyurulmasını talep etti.
11.11.2021
Eğitim İş Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci: TÜGVA, Yargı Kararına Rağmen Okullarda Faaliyetine Devam Ediyor için yorumlar kapalı
28
MHP'li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz Nisan ayındaki meclis toplantısında AKP ve MHP’nin oylarıyla kentteki bir kafenin 5 yıllığına ücretsiz olarak TÜGVA’ya devredilmesi kararı Manisa 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.
07.11.2021
MHP’li Belediyenin TÜGVA’ya Kafe Tahsisine Yargı Engeli için yorumlar kapalı
5