WhatsApp Yazışmaları Dosyaya Girdi, Skandal İfşa Oldu!

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında geçtiğimiz yıl patlak veren TÜGVA sızıntısının sorumlusu olarak görülen ve tutuklanan Ramazan Aydoğdu’nun mahkemede anlattıklarını kaleme aldı. Aydoğdu’nun mahkemedeki savunmasında çok çarpıcı bir itiraf yer alıyor.

WhatsApp Yazışmaları Dosyaya Girdi, Skandal İfşa Oldu!
Yayınlama: 26.04.2023
87
A+
A-

Gazeteci Metin Cihan geçtiğimiz yıl kendisine ulaşan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) belgelerini paylaşmış ve devletin pek çok kurumundaki kadrolaşmalarda TÜGVA’nın payını ortaya koymuştu. Söz konusu belgelerin TÜGVA’nın eski yöneticisi Ramazan Aydoğdu tarafından sızdırıldığı ortaya çıkmış ve Aydoğdu tutuklanmıştı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Aydoğdu’nun Türkiye’nin baş döndüren gündemi nedeniyle unutulduğunu söyleyerek davaya ilişkin son gelişmeleri köşesine taşıdı.

Aydoğdu’nun 6 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildiğini söyleyen Pehlivan, “Kısa süre önce 205 sayfalık bilirkişi raporu dava dosyasına girdi. Aydoğdu da bilirkişi raporuna yanıt verdiği 63 sayfalık bir savunmayı 22. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sundu. İşte Ramazan Aydoğdu, 17 Nisan 2023 tarihli o savunmasında, eski yöneticisi olduğu TÜGVA’ya dair çok çarpıcı ifşalarda bulundu. O ifşalardan biri de dönemin TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ile yaptığı WhatsApp yazışmalarıydı” diye yazdı.

23 Kasım 2018 gününe ait yazışmada, TÜGVA Başkanı Eminoğlu’nun kurumun yöneticisi Aydoğdu’ya 12 görsel yönlendirdiği ve bu görsellerde terör örgütü yöneticilerinin yer aldığı, görselleri “#CHPyeAdayÖnerim” hashtagiyle paylaşılmasının istendiği görülüyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı