Ensar Vakfı

Ensar Vakfı’nın eski yöneticilerinden AKP’li Hilmi Türkmen’in başkanlığını yaptığı Üsküdar Belediyesi’nin milyonlarca liralık bir ihalesi daha Ensar yöneticisinin şirketine gitti.
07.11.2023
AKP’li Üsküdar Belediyesi, Ensar Vakfı Yöneticisine Çalışıyor için yorumlar kapalı
28
Ayla Enerji isimli şirketin Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 985 bin dolar aktarıp “vergiden kaçındığı” ortaya çıktı. Daha önce de Başkent Gaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 8 milyon dolar aktarması gündem olmuştu.
25.03.2023
Kızılay’da İkinci Vergiden Kaçınma Skandalı! Paralar Ensar’a Gitmiş için yorumlar kapalı
14
İzmir'in Urla İlçesi Zeytineli Koyu'ndaki, Hazine'den alınıp Ensar Vakfı'na 49 yıllığına tahsis edilen araziye ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yaptığı plan değişikliklerinin yürütmesi durduruldu. Ensar Vakfı'nın "eğitim merkezi ve öğrenci yurdu" olarak kullanacağı belirtilen arazi, daha önce 3'üncü derecede doğal SİT alanıydı. İzmir 5. İdare Mahkemesi, bakanlığın yaptığı...
13.12.2022
Ensar Vakfı’na Mahkemeden Urla Vetosu! için yorumlar kapalı
20
Gürsel Tekin, Kızılay’ın bünyesinde 11 şirket kurulduğunu her birine bir genel müdür ile yönetim kurulu, hepsinin tepesine bir üst yönetici (CEO) atandığını belirtti. “Hayır kurumuydu, holdinge döndü” dedi...
02.07.2022
Hayır Kurumuydu, Holdinge Döndü: Kızılay’dan Ensar Vakfı’na 7 Milyon 925 Bin Dolarlık Bağış için yorumlar kapalı
11
Protokollerle okullarda etkinlikler düzenleyen Ensar Vakfı, çıtayı yükseltti. Vakıf, kendi yayınevinden çıkan “40 Derste Peygamberimizin Hayatı” kitabının derslerde işlenmesi için öğretmenlere tavsiyede bulundu.
22.04.2022
Ensar Vakfı, Çıtayı Yükseltti Derslere El Attı için yorumlar kapalı
21
Ensar Vakfı Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin, 7 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini devretmeden kısa süre önce, AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden 33 milyon 289 bin TL’lik ihale aldı. İsmail Şirin’in ortağı olduğu aile şirketi, bugüne kadar Üsküdar Belediyesi’nden son 6 yılda 30 ihale aldı. İhalelerin toplamı 110 milyon TL’yi geçti.
21.04.2022
AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden Ensar Vakfı Başkanı’na 33 Milyon TL’lik İhale için yorumlar kapalı
16
Ensar Vakfı’na 49 yıllığına bedelsiz olarak devredilen İzmir Zeytineli’ndeki 40 bin metrekarelik denize sıfır DHMİ sosyal tesislerinin binaları yıkılıyor. Binalar 2014’te kamu bütçesinden 5 milyon TL’ye yenilenmişti.
21.02.2022
CHP’li Zeynep Altıok: Ensar Vakfı’na Tahsis Edilmiş DHMİ Sosyal Tesislerinin Binaları Yıkılıyor için yorumlar kapalı
22
Sayıştay, AKP’li Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Karakaş Konağı'nı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Malatya İl Başkanlığı'na 5 yıl süreyle, Lütfiye Sarıtaş Konağı'nı ise Ensar Vakfı Malatya Şubesi'ne 6 yıl süreyle tahsis ettiğini belirledi.
08.12.2021
Sayıştay Tespit Etti: Malatya Büyükşehir Belediyesi, Konakları Ensar Vakfı ve Önder İmam-Hatipliler Derneği’ne Tahsis Etti için yorumlar kapalı
15
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan plan değişikliği ile imara açılan Urla Zeytineli Mahallesi’nde 40 bin metrekarelik denize sıfır arazinin 49 yıllığına Ensar Vakfı’na bedelsiz olarak tahsis edildiği ortaya çıktı.
24.11.2021
Urla’daki 40 Dönümlük Kıyı Alanı Ensar’a Bedelsiz Olarak Tahsis Edildiği Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
13
Üniversitelerin açılmasıyla birlikte binlerce öğrenci yurt sorunuyla karşı karşıya kaldı. Devlet yurtlarının yetersiz, özel yurtların pahalı olması nedeniyle öğrenciler çaresiz. Ancak AKP, 4 dernek ve vakfa yurt desteği olarak yüzlerce milyon lira ödedi.
22.09.2021
Öğrenci Yurtlarına Harcanması Gereken Yüz Milyonlarca Lira Yandaş Vakıflara Aktarıldı için yorumlar kapalı
2
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında bir öğrenci velisinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı protokollere ulaşmak için dava açtığını yazdı. Öztürk, bakanlığın mahkeme kararına rağmen Ensar Vakfı ile imzalanan protokollerini sakladığını belirtti.
23.07.2021
Milli Eğitim Bakanlığı, Çocuk İstismarıyla Gündeme Gelen Ensar Vakfı ile Yapılan Protokolleri Gizliyor! için yorumlar kapalı
1
AKP’li Fatih Belediyesi’nin belediye binasında düzenlenecek kurs için Ensar Vakfı’na 36 bin 864 lira + KDV ücretini ödediği, kahvaltılara ise yüzbinlerce lira harcandığı ortaya çıktı.
04.07.2021
Borç Batağındaki AKP’li Fatih Belediyesi, Kurs Düzenletip Ensar Vakfı’nı Besledi! için yorumlar kapalı
0