microsoft

Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, 'Lana' isimli süper yatla Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti’ni ziyaret etti.
23.10.2021
Bill Gates Kıyımızda Görüldü, Efes Antik Kenti’ni Gezdi için yorumlar kapalı
11
Microsoft, Türkiye'nin de dahil olduğu bazı ülkelerde siyasetçiler, gazeteciler ve akademisyenlerin casus yazılım ile izlendiğinin tespit edildiği duyuruldu. Firma, söz konusu yazılımın engellendiğini belirtti.
16.07.2021
Microsoft’tan Türkiye Hakkında Gündemi Sarsacak Açıklama için yorumlar kapalı
1
Microsoft'a ölen kişilerin kişisel bilgilerini kullanarak sohbet robotu yapmaya olanak tanıyan bir patent verildi. Şirket, ölen kişilerle hayatta bulunan kişileri teknoloji üzerinden iletişim kurdurmayı hedefliyor.
23.01.2021
Microsoft, ölen Kişilere Ait Bilgilerle Sohbet Robotu Yapmak İçin Patent Aldı için yorumlar kapalı
16
Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in kurduğu vakıf tarafından desteklenen evde Kovid-19 testi projesi ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından durduruldu.
19.05.2020
BILL GATES’İN İNSAN ÇİPLEME PROJESİ DURDURULDU için yorumlar kapalı
12
Koronavirüsle birlikte ismi farklı iddialarla gündeme gelen Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in başkanlığını yaptığı vakıf ile Tarım ve Orman Bakanlığının ortak çalışma yürüttüğü ortaya çıktı. Öğretim üyesi Mücahit Gültekin, bu duruma tepki göstererek, "Ekinimize Melinda ve Bill Gates'i buluştırmaya kimsenin hakkı yoktur" dedi.
03.05.2020
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NIN GATES VAKFI İLE ORTAK ÇALIŞMA YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI için yorumlar kapalı
96
Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, koronavirüs salgınına neden olduğu ileri sürülen 5G teknolojisini kullanan Huawei ve Microsoft firmalarına dava açtı. Dava dilekçesinde, 5G teknolojisi ile çalışan yayınların durdurulması, 5G ile çalışan tüm araç ve gereçlerin toplatılması talep edildi.
08.04.2020
MICROSOFT VE HUAWEI’YE 5G DAVASI için yorumlar kapalı
0
ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates'in yönetimden ayrıldığını duyurdu.
14.03.2020
BILL GATES, MICROSOFT’UN YÖNETİMİNDEN AYRILDI için yorumlar kapalı
3
Microsoft, bazı Outlook.com kullanıcılarına bir güvenlik ihlali olduğuna dair bir e-posta gönderdi. Sistem açığı şu anda giderilmiş olsa da Microsoft, etkilenen kullanıcılara parolalarını değiştirmeyi öneriyor.
14.04.2019
MİCROSOFT’TAN GÜVENLİK UYARISI için yorumlar kapalı
5
'Dünyanın En Değerli 500 Markası' araştırmasında, bu alandaki değerini geçen yıla göre yüzde 25 artıran 'Amazon' liderliğini korudu. 188 milyar dolarlık marka değerine ulaşan Amazon'u, 154 milyar dolarla Apple, 143 milyar dolarla Google takip ederken, Türk markaları ilk 500'e giremedi.
22.01.2019
TÜRK MARKALARI İLK 500’E GİREMEDİ için yorumlar kapalı
2
Çin’de bilim insanları, internet ortamında sitelerin, kullanıcının insan mı yoksa robot uygulama mı olduğunu ayırt etmek için kullandığı, görüntüsü bozulmuş rakam, harf ve karakterin doğru şekilde girilmesi testi olarak bilinen CAPTCHA’yı geçebilen bir yapay zeka programı geliştirdi.
25.12.2018
ÇİNLİ BİLİM İNSANLARI GÜVENLİK DUVARINI AŞAN YAPAY ZEKA GELİŞTİRDİ için yorumlar kapalı
2
ABD’li yazılım şirketin Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre şirket Windows 10 için piyasaya sürdüğü Ekim 2018 güncellemesinde sıkıntılı bir durumla karşı kaşıya kaldı. Bunun üzerine ise Ekim güncellemesi geri çekildi.
08.10.2018
MİCROSOFT: WİNDOWS 10 GÜNCELLEMESİNİ LÜTFEN YÜKLEMEYİN için yorumlar kapalı
2
Windows Defender, dünya çapındaki güvenlik sağlayıcıları tarafından gerçekleştirilen anti-virüs testlerinden aldığı performans ve skor değerlerini iyileştirdi. Microsoft, bu vesileyle Defender'ın dünya çapında kullanım oranlarını ve başarısı üzerine bir açıklamada bulundu.
24.03.2018
Windows Defender Kendine Güveniyor. için yorumlar kapalı
7