SON DAKİKA

Bill Gates Kıyımızda Görüldü, Efes Antik Kenti’ni Gezdi

Dünyanın en zengin 4’üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, ‘Lana’ isimli süper yatla Aydın’ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen ‘Lana’da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Bu haber 23 Ekim 2021 - 2:20 'de eklendi.
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde kızı imam nikahı kıyarak evlenen, bir kadın çalışanına DM’den yürüdüğü iddia edilen Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates, yeniden Türkiye’de görüldü.

Yazlım devi Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in içinde olduğu, Cayman Adaları bayraklı ‘Lana’ isimli kiralık süper yat, bugün sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi.

Denize geçen yıl indirilen ve haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi ‘Wayfinder’ da eşlik etti. ‘Wayfinder’da Gates’in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi.

146 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates, bir süre ‘Lana’ isimli yatta dinlendikten sonra bugün saat 15.00 sıralarında özel helikopteriyle İzmir’in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi. Doğrudan Meryemana Evi’ne giden Gates, kilisede dua edip yeniden hacı oldu.

Daha önce Bodrum’da yemek yediği restorana ‘küçük’ bir servet bırakan Bill Gates, bu kez İzmir’de Efes Antik Kenti’nde kendisini gösterdi.

‘Lana’ isimli yatla Aydın’ın Kuşadası ilçesine gelen ve ardından İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti’ne geçen Gates, araçtan indiği sırada şapka ve maske takarken görüntülendi. Gates, bu gezisi öncesindeyse rezervasyon yaptırdı. O saatlerde Efes Antik Kenti’nde yer alan tek kafile, Gates’in kafilesiydi. Ziyaretleri sırasında Efes Antik Kenti’nin ışıkları açıldı.

Bill Gates’in ziyareti için hazırlıklar bir gün önceden başladı:

Saat 18.50 sularında Efes Antik Kenti’ne giren Gates ve beraberindekiler, antik kentten yaklaşık 2 saat sonra ayrıldı. Gates’in ziyareti öncesinde ışıklandırma için teknik ekibin bir gün önce bakım çalışması ve deneme yaptığı öğrenildi.

Yani Gates’in ziyareti öncesinde antik kent, resmen kendisinin iyi bir deneyim yaşayabilmesi için önceden hazırlandı. Gates’in korumaları, gazetecilerin görüntü almalarına engel olsa da görüldüğü üzere bu pek de etkili olamadı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!