Kanal İstanbul

Kanal İstanbul’a ilişkin Halkalı-Ispartakule arasındaki demiryolu inşaatı ile ilgili danışmanlık ihalesi yapıldı. “Şirketler keyfi puanlandı” iddialarında bulunulan ihale ile ilgili KİK ‘düzeltici işlem’ yapılması kararı aldı.
31.05.2023
Kanal İstanbul’a Bağlı Demiryolu İnşaatı İhalesinde Şirketlerin Keyfi Puanlandığı Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
26
İstanbul'un Karadeniz kıyısındaki sevimli sahil kasabası Karaburun’a Kanal İstanbul ayarı geldi. Kanalın Karadeniz çıkışında bulunan ve yeniden planlanan 2.8 milyon metrekarelik Karaburun Mahallesi'nin imar planlarında konut, AVM, rezidans, otel düzenlemesi yapıldı.
20.12.2022
Karaburun’a Kanal İstanbul Ayarı Geldi için yorumlar kapalı
42
Tartışmalı proje Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy’e bağlı Karaburun ve Yeniköy mahallelerinin bir kısmına ilişkin büyük ve küçük ölçekli nazım imar planları Cumhurbaşkanlığı kararnamesi doğrultusunda onaylandı.
19.12.2022
Kanal İstanbul Güzergâhındaki İmar Planlarına Cumhurbaşkanı’ndan Onay! için yorumlar kapalı
58
Kanal İstanbul manzaralı konut projelerinin birinde daha iptal kararı çıktı. Etaplar halinde Arnavutköy Baklalı’da inşa edilmesi planlanan toplu konut projelerinin 621 konutluk 3'üncü etabının ihalesi TOKİ tarafından, geçerli teklifin ayrılan ödeneğin çok üzerinde olması nedeniyle iptal edildi. Aynı etap için eylül ayında düzenlenen ihale de aynı gerekçe ile iptal edilmişti.
12.12.2022
Kanal İstanbul’da Bir İptal Kararı Daha için yorumlar kapalı
15
Kanal İstanbul’un inşaatı için henüz ihale tarihi bile belirlenmedi ancak çevresine kurulacak yenişehir için yabancılara arsa satışı çoktan başladı.
26.11.2022
Türk Vatandaşlığı İçin Kanal İstanbul Manzaralı Arsa! için yorumlar kapalı
25
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un maliyetinin başta hesaplanandan 5 milyar dolar daha fazla tutacağını açıkladı. Karaismailoğlu, "Maliyet ilk baştaki hesaplamalardan biraz daha fazla… 15 milyar dolar olarak hesaplamıştık, 20 milyar doları bulacak" dedi.
25.09.2022
Bakan Adil Karaismailoğlu Açıkladı: Kanal İstanbul’un Maliyeti Beklediğimizden Fazla için yorumlar kapalı
11
Halkalı-Ispartakule arasında yapılacak Kanal İstanbul geçişini sağlayacak demiryolu hattının; rekabet imkanlarının arttırılması için bakanlık tarafından iptal edilen danışmanlık ve mühendislik ihalesinde yeni tarih belirlendi. İhaleye katılmak isteyenler 24 Ağustos 2022’de ön yeterlilik başvurusunda bulunacak.
09.08.2022
Kanal İstanbul’un Demiryolu İhalesi İptal Edilmişti: Yeni İhale Tarihi Belli Oldu için yorumlar kapalı
4
Halkalı-Ispartakule arasında yapılacak Kanal İstanbul geçişi demiryolu hattı inşaatının, danışmanlık ve mühendislik hizmeti ihalesi iptal edildi. İhalenin, şartnamenin yeniden düzenlenerek rekabet imkanının arttırılması için iptal edildiği açıklandı.
20.07.2022
Kanal İstanbul’da 3.1 Milyarlık Demiryolu İhalesi İptal için yorumlar kapalı
9
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın, geçtiğimiz yıl 3 buçuk milyara yaptığı Halkalı-Ispartakule Demiryolu inşaatı ihalesini bu yıl 6 milyar TL’ye gizlice tekrarladığı ortaya çıktı. İhaledeki Kanal İstanbul detayı da bu yıl çıkarıldı.
06.06.2022
Ulaştırma Bakanlığı Geçen Yıl Verdiği İhaleyi İki Katına Tekrarladı için yorumlar kapalı
17
İstanbul'da Halkalı-Ispartakule arasında yapılacak Kanal İstanbul geçişi demiryolu hattı inşaatının, danışmanlık ve mühendislik hizmeti ihalesi için ön yeterlilik başvuruları başladı. Danışmanlık hizmeti alınacak inşaatın ihalesinin Danıştay kararı ile iptal edilmiş olması dikkat çekti.
27.03.2022
Danıştay Kararına Rağmen, Kanal İstanbul Geçişi Demiryolu Hattı İçin Yeni ihale Açıldı için yorumlar kapalı
26
Danıştay, 'Kanal İstanbul' projesi kapsamında Halkalı-Ispartakule arasında yapılacak demiryolu hattının ihalesini iptal etti. TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, kararı Cumhuriyet'e değerlendirdi.
07.03.2022
Danıştay’dan Kanal İstanbul Kararı: İhaleyi İptal Etti için yorumlar kapalı
18
Milyonlarca ton betonun döküleceği ve 2 milyon insanın yerleştirilmesinin planlandığı Kanal İstanbul’un çevresine, şimdi de organize sanayi bölgesi (OSB) kuruluyor. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Kanal İstanbul’u “Yandaşları ihya etme projesi” olarak nitelendirerek planlanan OSB projesinin başında AKP’li isimler olduğuna dikkat çekti.
20.02.2022
Rant Büyüyor: Kanal İstanbul’a Yeni OSB Kuruluyor için yorumlar kapalı
1