SON DAKİKA

Kanal İstanbul’da Bir İptal Kararı Daha

Kanal İstanbul manzaralı konut projelerinin birinde daha iptal kararı çıktı. Etaplar halinde Arnavutköy Baklalı’da inşa edilmesi planlanan toplu konut projelerinin 621 konutluk 3’üncü etabının ihalesi TOKİ tarafından, geçerli teklifin ayrılan ödeneğin çok üzerinde olması nedeniyle iptal edildi. Aynı etap için eylül ayında düzenlenen ihale de aynı gerekçe ile iptal edilmişti.

Bu haber 12 Aralık 2022 - 15:30 'de eklendi.
Abone ol

Henüz Kanal İstanbul ortada yokken çevresine yapılması planlanan binlerce konut için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ tarafından ihale süreci başlatılmış durumda. Ancak TOKİ’nin açtığı ve geçtiğimiz yıl iptal edilen 5 etaplık toplu konut projeleri için 2022 yılında çıkılan yeni ihalelerde de benzer bir süreç yaşanmaya başladı.

Son olarak “İstanbul İli Arnavutköy İlçesi Baklalı Mahallesi 3 Etap 621 Konut ve 10 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” için 5 Aralık tarihinde düzenlenen ihale iptal edildi. TOKİ’nin 9 Aralık’ta verdiği iptal kararında “Geçerli teklifin alıma ayrılan ödeneğin/yaklaşım maliyetin çok üzerinde olması” nedeniyle bu kararın alındığı açıklandı.

Aynı etap için 28 Eylül’de düzenlenen ihale de aynı gerekçe ile iptal edilmişti.

DİĞER ETAPLARDA SON DURUM

Projenin 844 konutluk 1’inci etabı için 9 Aralık’ta düzenlenen ihale şu an değerlendirme aşamasında. Kasım ayında düzenlenen 925 konutluk 5’inci etap ve ekim ayında yapılan 826 konutluk 4’üncü etabın ihaleleri de değerlendirme aşamasında gözüküyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

TOKİ, şu ana kadar sadece 716 konut ve 10 dükkandan oluşan 2’nci etap için açtığı ihalede sözleşme imzaladı. 13 Eylül 2022’de düzenlenen ihaleyi 763 milyon liralık tek teklifin sahibi Yılkanur İnşaat kazandı.

KAYNAK: SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR