SON DAKİKA

Türk Vatandaşlığı İçin Kanal İstanbul Manzaralı Arsa!

Kanal İstanbul’un inşaatı için henüz ihale tarihi bile belirlenmedi ancak çevresine kurulacak yenişehir için yabancılara arsa satışı çoktan başladı.

Bu haber 26 Kasım 2022 - 16:30 'de eklendi.
Abone ol

Tartışmaların odağındaki Kanal İstanbul projesinin etrafında arazi toplayan yabancı gayrimenkul şirketleri pazarlama çalışmalarına hız verdi. Geçen haziran ayında İstanbul’da kurulan Elhaj Grup, kanal manzaralı arazilerini “Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler için uygundur” diyerek satışa çıkardı. Arap ülkelerinde de acenteleri bulunan şirketin ortakları Ahmad Azmi El Haj ve Haytham Azmi El Haj, ABD vatandaşı. Merkezi Başakşehir’de olan şirketin ortaklarının adresleri de Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ABD olarak gözüküyor.

3 ARAZİYE REKLAM

Şirketin Türkçe, İngilizce ve Arapça dil seçenekleri bulunan internet sitesinde “İstanbul Yeni Kanal’a İniyor” sloganı ile 3 arazinin reklamı yapılıyor. Arnavutköy Sazlıbosna’daki 4 bin 468 metrekarelik arazi kanala 420 metre mesafede. Bağımsız tapulu 4 kat konut imar izni bulunan arazinin Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler için uygun olduğu belirtiliyor.

Yine Sazlıbosna’daki 2 bin 987 metrekarelik arazi de 4 kat imar izinli denilerek, aynı sunumla pazarlanıyor. Şirketin kanal manzaralı Hacımaşlı mahallesindeki 3 bin metrekarelik arazisi de satışta. Şirket, alıcılara, “Kanal İstanbul projesinin açılmasından sonra, kanal çevresindeki araziler alışılmadık bir yatırım hareketine sahne oluyor” diye sesleniyor.  Şirket, internet sitesinde, “İstanbul merkezli gayrimenkul yatırımında uzmanlaşmış büyük ölçekli bir Türk şirket” diye tanıtılıyor.

AKP, topraktan cazibe yarattı

Şirketin internet sitesinde, “Türkiye’nin gelişimindeki en önemli dönüm noktaları nelerdir?” başlıklı dikkat çeken bir yazı da bulunuyor. Yazıda, AKP’nin 2002’de iktidarı devraldıktan sonra rönesans planını uyguladığı, tüm Türkiye topraklarını yatırım için cazip projeler haline getirdiği belirtiliyor.

KAYNAK:SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR