İngiltere

İngiltere’de Penny Mordaunt’un başbakanlık için adaylıktan çekilmesiyle geriye tek aday Rishi Sunak kaldı. Sunak böylece İngiltere’nin yeni başbakanı oldu.
24.10.2022
İngiltere’nin Yeni Başbakanı Rishi Sunak Oldu için yorumlar kapalı
16
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth öldü.
08.09.2022
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Öldü için yorumlar kapalı
20
İngiltere, ülkeye kaçak giriş yapanları Ruanda'ya göndermeye başlıyor. İngiltere'nin kaçakları Afrika ülkesine göndereceği ilk uçak 14 Haziran'da havalanacak. Ruanda, 151 milyon dolar karşılığında İngiltere'den gönderilecek sığınmacıları kabul etmişti.
01.06.2022
İngiltere, Ülkedeki Kaçak Göçmenleri Ruanda’ya Göndermeye Başlayacak için yorumlar kapalı
20
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayi ürünleri konusunda İngiltere tarafından Türkiye'ye uygulanan ihracat kısıtlamalarının kalktığını bildirdi.
20.05.2022
Savunma Sanayii Başkanı Demir: İngiltere, Türkiye’ye İhracat Kısıtlamalarını Kaldırdı için yorumlar kapalı
7
İngiltere Kraliçesi Elizabeth bir süredir sağlık problemleriyle boğuşuyor. Dün akşam Saray'dan yapılan ani bir açıklama ile Kraliçe Elizabeth'in 59 yıl aranın ardından ilk defa Parlamento açılışına katılamyacağı söylendi. Bu haber ülkede büyük yankı uyandırdı. Öte yandan annesini temsil eden Prens Charles'ın annesinin boş kalan yerine üzüntülü dolu gözlerle bakması gözlerden...
17.05.2022
59 Yıl Sonra İlk Kez Oldu: Prens Charles’ın Üzüntülü Gözlerle Bakması Kameraya Yansıdı için yorumlar kapalı
51
Bulgaristan, ABD ve İngiltere vatandaşlarına Moldova'yı terk etme çağrısı yaptı.
30.04.2022
Bulgaristan, ABD ve İngiltere’den Vatandaşlarına ‘Moldova’yı Terk Edin’ Çağrısı için yorumlar kapalı
23
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın Lviv kentinde savaştığı iddia edilen İngiliz SAS kuvvetlerini aramak için soruşturma başlattı
24.04.2022
Putin, Ukrayna’da İngiliz Özel Kuvvetlerini Aramak için Soruşturma Başlattı için yorumlar kapalı
22
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 60. güne girilirken, İngiliz basınının Türkiye ile ilgili provokasyonu büyük tepki çekti. "Rus denizaltıları Karadeniz'den Ukrayna'ya seyir füzesi fırlattı" başlıklı haberin fotoğrafında İstanbul'dan geçen Kilo sınıfı denizaltı görseline yer veren gazetelerin, füzenin Türkiye sınırları içinden fırlatıldığına dair izlenim oluşturulmaya çalıştıkları görüldü
24.04.2022
Sunday Times’tan Skandal Provokasyon! Rus Denizaltısının Fotoğrafıyla Türkiye’yi Taraf gibi Göstermeye Çalıştılar için yorumlar kapalı
12
İngiltere hükümeti kaçaklara yönelik dikkat çeken bir karara imza atıyor. Başbakan Boris Johnson'ın bugün açıklaması beklenen plana göre İngiltere, ülkedeki kaçak göçmenleri Ruanda'ya gönderecek.
14.04.2022
İngiltere, Ülkedeki Kaçak Göçmenleri Ruanda’ya Gönderecek için yorumlar kapalı
16
İngiltere, Ankara-İzmir hızlı tren hattı için Türkiye'ye 2.3 milyar dolar tutarında altyapı ihracat finansman kredisi vereceğini açıkladı. Kredi, İngiltere’nin altyapı alanında şu ana kadar verdiği en büyük kredi olacak.
17.03.2022
İngiltere’den Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı için Rekor Kredi! için yorumlar kapalı
11
İngiltere, Rus gemilerinin limanlarına erişimini yasaklama kararı aldı.
01.03.2022
İngiltere’den Flaş Hamle! Limanlarını Rus Gemilerine Kapattı için yorumlar kapalı
4
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a "özel" askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Rusya'ya daha önce uygulamadığımız en ağır yaptırımları uygulayacağız. Büyük Rus bankalarının varlıklarını donduracağız" dedi.
24.02.2022
İngiltere’den Rusya’ya Ağır Yaptırımlar! için yorumlar kapalı
11