ege

Yunanistan'ın Ege denizinde Türk teknelerine yönelik tacizleri sürüyor.
01.02.2023
Yunanistan, Türk Sahil Güvenlik Botuna Ateş Açtı için yorumlar kapalı
2
Türkiye ile Yunanistan arasındaki diplomatik gerilim devam ederken Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Patra'da açıklamalarda bulundu.
23.11.2022
Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten Skandal Türkiye Açıklaması! için yorumlar kapalı
8
Yunanistan ve Türkiye arasında artan ada gerilim tırmanırken Yunan basını ise "Ankara nişan alıyor, Atina teyakkuzda" diye yazdı.
27.09.2022
Yunan Medyası Yazdı: ‘Ankara Nişan Alıyor, Atina Teyakkuzda’ için yorumlar kapalı
5
Yunanistan'ın uluslararası hukuka aykırı şekilde Ege'deki Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevk ettiği anlar, insansız hava araçları tarafından görüntülendi.
25.09.2022
Yunanistan’dan Tahrik: Adalara Hukuka Aykırı Zırhlı Araç Çıkardılar için yorumlar kapalı
8
Son dakika: Aydın'ın Kuşadası ilçesi, öğle saatlerinde meydana gelen 4.7 ve 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından 4.5 şiddetinde bir kez daha sallandı. Saat 17.02'de olan deprem, 6.70 kilometre derinlikte gerçekleşti.
31.08.2022
Ege Beşik gibi Sallanıyor! Bir Deprem Daha için yorumlar kapalı
6
Yunan Özel Kuvvetlerinin terör kamplarında kundaklama-sabotaj eğitimi verdiği PKK ve DHKP-C militanları Türkiye’ye sızarak “ciğerlerimizi” yakıyor.
18.07.2022
Emekli Albay Cömert: ”Yunanistan’ın 1994’dan Bu Yana Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgelerindeki Yangınların Çoğunda Parmağı Var” için yorumlar kapalı
13
'Türk drone'larına karşı Ege'de çifte kalkan' başlığını atan Yunan medyası, İsrail'deki Palmachim üssüne yapılan ziyareti ve ABD'den alınacak MQ-9'u sayfasına taşıdı.
24.06.2022
Yunanistan, İki Kırmızı ‘Bölge’de Teyakkuza Geçti! için yorumlar kapalı
7
Yunanistan ve ABD ordusu, Ege’nin tam ortasında bulunan İzmir açıklarındaki İskiri (Skiros) Adası’da ortak tatbikat gerçekleştirdi.
21.05.2022
ABD ve Yunanistan’dan Ege’de Ortak Askeri Tatbikat! için yorumlar kapalı
3
Yunanistan, Fransa ile üç Belharra donanma fırkateyni ve altı ek Rafale savaş uçağı satın almak için anlaşma imzaladı.
25.03.2022
Yunanistan ile Fransa Arasında Yeni Anlaşma: Fırkateyn ve savaş Uçağı Alacaklar için yorumlar kapalı
7
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Türkiye aleyhine ortaya attığı asılsız iddiaları, Türkiye'nin Norveç ve İzlanda Büyükelçisi Fazlı Çorman çürüttü.
20.02.2022
Hadsiz Sözlerle Türkiye’yi Hedef Alan Yunan Bakana Türk Büyükelçiden Yanıt! için yorumlar kapalı
6
Emekli Yunan Korgeneral Nikolaos Tamouridis'in Türkiye ile ilgili skandal ifadeler kullandığı yazısı büyük tepki çekti. Yunanistan'ın Türkiye'den korkmadığını öne süren Tamouridis, İstanbul ve Ayasofya'da çanların çalacağını iddia etti. "Türkiye'nin derhal yerine getirmesi gerekenler" başlığıyla taleplerini madde madde sıralayan Yunan komutan, "Uçak gemileri yapın, istediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsınız"...
16.02.2022
Emekli Yunan Komutan Tamouridis: ‘Trakya’daki Sinsi Oyunları Terk Edin’ için yorumlar kapalı
6
Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikolas Hardalias Lozan Anlaşması’na göre tek bir çivi dahi çakılması mümkün olmayan ancak Yunanistan tarafından silahlandırılan Ege’de 4 günde 18 adayı ziyaret etti.
14.02.2022
Yunan Bakan Yardımcısı Hardalias’dan Ege’de Provokatif Ziyaretler! için yorumlar kapalı
10