Demirören

Sedat Peker, "Deli Çavuş" isimli Twitter hesabı üzerinden Demirören Medya Grubu ve Demirören ailesi hakkında paylaşım yaptı.
01.07.2022
Sedat Peker’den Demirören’e Tehdit: ‘Akşam Saatlerini Bekle’ için yorumlar kapalı
29
Milli Piyango ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, Milli Piyango’nun ortaklarında değişim yaşandı. Demirören’in ortağı Sisal artık İtalyan değil, İrlandalı oluyor" diye yazdı.
12.04.2022
Milli Piyango’nun Ortakları Değişti için yorumlar kapalı
14
2020 yılı Ağustos ayında Sisal-Şans ortak grubuna devredilen Milli Piyango’nun o tarihten bu yana denetlenmediği ortaya çıktı. Konuyu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Atila Sertel, "Demirören’in de içinde olduğu Sisal-Şans grubu 1.5 yıldır istediği gibi at oynatıyor" dedi, durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
02.04.2022
Demirören’e Milli Piyango Kıyağı: Satıldığından Beri Denetlenmemiş için yorumlar kapalı
11
Ziraat Bankası, İstanbul Göktürk'te Demirören Holding’in aldığı krediye karşılık ipotek ettirdiği arazilerin “özel spor alanı” olarak kalmasını öngören plan nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dava açtı
19.01.2022
Ziraat Bankası’ndan Demirören’in İpotek Ettiği Arazi için İBB’ye Dava! için yorumlar kapalı
28
CHP'li Ali Mahir Başarır, ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘Bankacılık Kanunu'na muhalefet’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle Demirören Holding ve Ziraat Bankası’nın yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
13.01.2022
Demirören Holding ve Ziraat Bankası Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
2
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Demirören Grubu ve 5 şirket, 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu ve 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldı. Kesin olarak biliyoruz" dedi.
04.01.2022
Başarır’dan Bomba İddia: ‘Demirören ve 5 Şirket, 19-20 Aralık’ta Dövizini 17-18 Liradan Satmıştır’ için yorumlar kapalı
20
Şans oyunlarının, Demirören ailesi ile İtalyanların ortak olduğu Sisal Şans şirketine devredildikten sonra denetlenmediği ortaya çıktı. Sayıştay’ın taslak raporuna göre idare, Ağustos 2020’den beri izleme ve denetleme yetkisini kullanmıyor.
26.11.2021
Sayıştay’ın Tespiti: Şans Oyunları Denetlenmiyor için yorumlar kapalı
7
Demirören’in kamu bankasından çektiği 300 milyon dolar ve 1 milyar 118 milyon lira krediye karşılık ipotek ettirdiği araziler hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.
28.10.2021
Ziraat Bankası’nın Kredi Karşılığında Aldığı Araziyi Yine Demirören’e Kiraladığı Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
2
Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, Ziraat Bankası'nın Demirören Grubu’na kullandırdığı kredileri yapılandırma konusunda “kapı duvar olduğunu" iddia etti.
07.10.2021
Sözcü Yazarı Yılmaz: Ziraat Bankası, Demirören’e Kapıları Kapattı! için yorumlar kapalı
1
Bloomberg, Demirören'e ilişkin dikkat çeken bir iddiada bulundu. Bloomberg, Demirören Holding'in Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan çektiği de dahil olmak üzere yaklaşık 1,5 milyar dolarlık kredi borcunu yeniden yapılandırmak için bankalarla görüştüğünü yazdı.
21.09.2021
Bloomberg’den Flaş İddia: ‘Demirören 1.5 Milyar Dolarlık Kredi Borcunu Yapılandırmak için Bankalarla Görüşüyor’ için yorumlar kapalı
3
Türkiye’de Milli Piyango ve diğer şans oyunlarını işleten Demirören Holding, şimdi de Azerbaycan devletine ait şans oyunu şirketi Azerlotereya'yı Amerikalı ortağı Scientific Games ile birlikte işletmeye başlıyor.
03.09.2021
Demirören, Azerbaycan’daki Piyangoyu İşletecek için yorumlar kapalı
1
Demirören'in Ziraat Bankası'ndan aldığı kredilere karşılık ipotek ettiği araziler hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Mahkemeden Demirören'in imar planları için karar çıktı.
05.08.2021
Demirören’in Ziraat Bankası’na İpotek Ettirdiği Araziler ile İlgili Yeni Gelişme! için yorumlar kapalı
0