SON DAKİKA

Demirören, Azerbaycan’daki Piyangoyu İşletecek

Türkiye’de Milli Piyango ve diğer şans oyunlarını işleten Demirören Holding, şimdi de Azerbaycan devletine ait şans oyunu şirketi Azerlotereya’yı Amerikalı ortağı Scientific Games ile birlikte işletmeye başlıyor.

Bu haber 03 Eylül 2021 - 23:33 'de eklendi.
Abone ol

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de imzalanan anlaşmaya göre; Demirören Holding, Azerbaycan’daki devlete ait şans oyunları şirketi Azerlotereya’yı ABD’li ortağı Scientific Games ile birlikte işletecek.

Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre; anlaşma da geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girdi. İşte o anlaşmada yeni bir gelişme yaşandı ve Demirören Grubu, Türkiye’deki ortağını Azerbaycan’daki işletmeye kattı.

TÜRKİYE’DEKİ ORTAKLIK AZERBAYCAN’DA DEVAM ETTİ 

Böylece Azerlotereya’yı Demirören Grubu ve ABD’li ortağı Scientific Games ile birlikte işletecek. Kamuoyunda “İddaa” olarak bilinen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının” özel hukuk tüzel kişilerine yaptırılması için düzenlenen 2019 yılındaki ihalede, en iyi teklifi dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e ait Demirören Holding ve Amerikalı Scientific Games ortaklığından oluşan Şans Girişim vermiş ve kazanmıştı.

Atatürk'ün Katilleri

Ardından Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrılmıştı. Türkiye’deki Milli Piyango ihalesini Demirören ve İtalyan ortağının oluşturduğu Sisal – Şans Ortak Girişimi kazanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!