Birleşik Arap Emirlikleri

Sıcak para arayışında sık sık kapısı çalınan Körfez ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) vergi jesti geldi. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, BAE menşeli tarım ve sanayi ürünlerinde ithalat vergisi sıfırlandı.
31.08.2023
Birleşik Arap Emirlikleri’ne Vergi Kıyağı için yorumlar kapalı
87
Adalet Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE), hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker'in Türkiye'ye iadesi amacıyla geçici tutuklanmasını talep etti.
23.02.2022
Sedat Peker’in Türkiye’ye İadesi İstendi için yorumlar kapalı
14
Birleşik Arap Emirlikleri'ne yönelik Yemenli Husiler tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrasında Brent petrol fiyatları son 7 yılın zirvesini gördü.
19.01.2022
Yemen’deki Saldırı Sonrası Petrol Fiyatları Son 7 Yılın Zirvesini Gördü için yorumlar kapalı
19
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 80 adet savaş uçağı satın alımı için Fransa ile anlaşma sağladı.
04.12.2021
Fransa ve BAE’den Silah Anlaşması için yorumlar kapalı
1
Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo tartışılmaya devam ederken, Birleşik Arap Emirlikleri'nden de benzer bir tutum geldi.
09.06.2021
BAE, Türk Şirketin Kazandığı 3 Milyar Dolarlık Projeyi Feshetti için yorumlar kapalı
1
Bir savaşın patlak vermesinden korkulurken ABD şoke eden bir hamleye girişti, B-1 Lancer'ların aralıksız uçuşu yaklaşık 20 bin kilometreyi buldu. Yunanistan ise, Genelkurmay Başkanı'nı Midilli'ye göndererek yeni bir provokasyona imza attı. İşte son dakika haberinin detayları...
08.04.2021
Gerilim Tırmanıyor! ABD Bombardıman Uçakları, Ege Denizi’nde Uçtu için yorumlar kapalı
0
Binyamin Netanyahu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İsrail'de 10 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandığını açıkladı.
12.03.2021
Netanyahu: BAE, İsrail’e 10 Milyar Dolar Yatırım Yapacak için yorumlar kapalı
3
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), siber saldırı düzenleyerek Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin annesi Şeyha Moza ile eski ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi arasındaki elektronik posta yazışmaları üzerinden gizli bilgilere ulaştığı belirtildi.
09.02.2021
BAE, “Siber Savaşı” Katar Emiri’nin Annesiyle Michelle Obama Üzerinden Yürütmüş için yorumlar kapalı
4
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, cuma günü başlayacak yurt dışı gezilerinde aralarında Türkiye, Fransa ve İsrail'in de olduğu 7 ülkeye gideceğini açıkladı. Pompeo "Birçok ülke gezeceğim doğal olarak konuşmalar farklı olacaktır. Her ülkede görüşülecek birçok şey var” dedi.
11.11.2020
ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO, TÜRKİYE’YE GELİYOR için yorumlar kapalı
0
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) adına Türkiye'deki Arap muhalifler hakkında bilgi toplayan bir ajanı yakaladı.
17.10.2020
MİT, BAE ADINA BİLGİ TOPLAYAN BİR AJANI TÜRKİYE’DE YAKALADI için yorumlar kapalı
3
İsrail'le kısa süre önce "normalleşme" anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), F-35 savaş uçaklarını satın alabilmek için ABD'ye resmi başvurusunu yaptığı bildirildi.
26.09.2020
BAE’DEN F-35 SAVAŞ UÇAKLARI İÇİN ABD’YE RESMİ BAŞVURU için yorumlar kapalı
1
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed'in, ABD'nin Adana'daki İncirlik Üssü'nün BAE'ye taşınması için Pentagon ile görüşmeler yaptığı belirtildi.
22.09.2020
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NDEN ABD’YE ‘İNCİRLİK ÜSSÜ’ TEKLİFİ! için yorumlar kapalı
3