SON DAKİKA

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NDEN ABD’YE ‘İNCİRLİK ÜSSÜ’ TEKLİFİ!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed’in, ABD’nin Adana’daki İncirlik Üssü’nün BAE’ye taşınması için Pentagon ile görüşmeler yaptığı belirtildi.

Bu haber 22 Eylül 2020 - 19:56 'de eklendi.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli The New Khaleej isimli medya organı, Tactical Report isimli haber sitesine atıfta bulunarak İncirlik Üssü ile ilgili gelişmeleri kamuoyuna duyurdu.

Arapça haber sitesinde, Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed’in ABD’nin Adana’daki İncirlik Üssü’nü BAE’ye taşınması için ABD Savunma Bakanlığı ile görüşme halinde olduğunu öne sürdü.

TAŞINMA GEÇEN HAFTA GÜNDEME GELMİŞTİ

Veliaht Prensi’nin bu kararının arkasında ABD ile çok daha derin ilişkiler ve bağlar kurmak olduğu belirtilirken, bu hamlenin yanı sıra başka planlar olduğu da ortay açıktı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ekonomik ve askeri projeleri de gündeme getirmek istediği ve ABD için ülkenin güneyinde birçok finans merkezi oluşturmak istediği belirtildi.

Geçen hafta ABD’li Senatör Ron Johnson Washington Examiner’a açıklamalar yapmış ve İncirlik Üssü’nün taşınabileceğini gündeme getirmişti. Johnson, İncirlik Üssü’nün Yunanistan’ın Girit Adası’na taşınabileceğini söylemesi uluslararası kamuoyunda gündem olmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!