berat albayrak

Fransa Ulusal Mali Savcılık Ofisi, ABD merkezli McKinsey şirketi hakkında vergi kaçırma iddiasıyla ön soruşturma başlatıldığını duyurdu. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2018 yılında söz konusu şirketten ekonomik danışmanlık hizmeti alınacağını söylemiş; gelen tepkiler üzerine bu karardan vazgeçilmişti.
06.04.2022
Albayrak, Ekonomiyi Teslim Edecekti: McKinsey’e Vergi Kaçırma Suçlaması için yorumlar kapalı
3
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın yerine, selefi Berat Albayrak'ın tez danışmanı Erişah Arıcan'ın getirileceği iddia edildi.
22.11.2021
Bomba İddia! İşte Lütfi Elvan’ın Yerine Getirilecek İsim için yorumlar kapalı
6
Ziraat Bankası ile Demirören Holding arasında kredi ilişkileri iddiaları hakkında Yıldırım Demirören, Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak, Lütfi Elvan ve Ziraat Bankası Yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
01.11.2021
Erdoğan, Albayrak ve Demirören Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
0
Berat Albayrak döneminde gözaltına alınan 115 eski MASAK çalışanı hakkındaki iddianame iade edildi. Savcılık, Albayrak’ın yerine getirilen Lütfi Elvan’dan soruşturma izni istedi. Elvan soruşturma izni vermedi.
18.09.2021
MASAK Soruşturması Albayrak Döneminde Başlatılmıştı, Bakan Elvan Kapattı için yorumlar kapalı
0
Sedat Peker, mafya-siyaset-uyuşturucu eksenindeki iddialarına devam ediyor. Yayınladığı 8. videoya 'Fırtınalarla Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar' başlığını atan Peker yine gündeme oturacak açıklamalarda bulundu.
30.05.2021
Sedat Peker’den 8. Video: MİT TIR’ları, SADAT, El Nusra, Berat Albayrak için yorumlar kapalı
10
Merkez Bankası'nın (TCMB) rezervlerinde yaşanan sert düşüş, diğer ülkelerle yapılan kıyaslamalarda çarpıcı sonuçlar neden oldu. TCMB'nin yurt dışı ve yurt içindeki bankalardan swapla (takas) ödünç aldığı döviz ve altınlar dışında brüt rezervi 2020 yılında 55,7 milyar dolar azaldı. IMF verilerine göre Türkiye, 2020 yılında rezerv kaybında dünya birincisi oldu.
22.02.2021
Rezerv Azalışında Dünya Birincisiyiz için yorumlar kapalı
4
Bakan yardımcıları Osman Dinçbaş ile Bülent Aksu görevden alındı. Bakan yardımcısı Nureddin Nebati ise yerinde kaldı. Nebati’nin Pensilvanya’daki FETÖ lideri Gülen ile fotoğrafı uzun süre tartışılmıştı.
31.01.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Berat Albayrak’ın 2 Bakan Yardımcısı Görevden Alındı için yorumlar kapalı
25
Sayıştay, Enerji Bakanlığı ve bağlı kuruluşların 144.5 milyon liralık harcama yaparak, siber güvenlik ve bilişim hizmeti alındığını belirledi.
04.01.2021
Sayıştay Raporu: Berat Albayrak’ın Onayıyla 144.5 Milyon TL Harcanmış için yorumlar kapalı
4
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Instagram üzerinden istifa ettiği günden beri kendisinden haber alınamayan Berat Albayrak için Ekonomist Emin Çapa, "Albayrak'ın nerede olduğunu merak eden benden başka kimse yok mu?" diye sordu
19.12.2020
‘BERAT ALBAYRAK NEREDE?’ için yorumlar kapalı
20
Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir başkanlık süresi boyunca yaşananlarla ilgili flaş itiraflarda bulundu. Aydemir, Berat Albayrak döneminde TÜİK verileri açıklanmadan önce, bu verilerin kendisine sunulduğunu belirtti.
13.12.2020
ESKİ TÜİK BAŞKANI AYDEMİR’DEN İTİRAFLAR: VERİLER İLK ALBAYRAK’A GİDİYORDU için yorumlar kapalı
1
Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Berat Albayrak'ın Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden de ayrıldı.
27.11.2020
BERAT ALBAYRAK, TVF’DEKİ GÖREVİNDEN DE AYRILDI için yorumlar kapalı
2
Berat Albayrak'ın bugün Vahdettin Köşkü'nde yapılacak olan Varlık Fonu toplantısına katılmayacağı ve görevden affını istediği iddia edildi.
27.11.2020
BERAT ALBAYRAK, TVF’DEN DE Mİ İSTİFA ETTİ? için yorumlar kapalı
0