Batı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Batı bize, tüm Rusya’ya topyekun savaş ilan etti. Artık kimse bu gerçeği gizlemiyor bile" dedi.
27.05.2022
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ‘Batı, Rusya’ya Topyekûn Savaş İlan Etti’ için yorumlar kapalı
0
Nükleer Filoları savaş pozisyonuna geçen Rusya'dan yeni bir çıkış geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Nükleer silahlardan bahseden Rusya değil, Batı. Eğer bize karşı gerçek bir savaş başlatmak istiyorlarsa bunu iyi düşünmeliler" dedi.
03.03.2022
Lavrov’dan Yeni Nükleer Savaş Açıklaması: “Bize Karşı Plan Yapanlar Bunu Düşünsün” için yorumlar kapalı
6
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, ABD ve NATO ülkelerinin Rusya'ya yönelik tavrı konusunda Münih Güvenlik Konferansı'nda oldukça sert bir konuşma yaptı.
20.02.2022
Ukrayna Devlet Başkanı’ndan Batı’ya: ‘Ülkem İşgal Edildikten Sonra Yaptırımlarınıza İhtiyacımız Yok!’ için yorumlar kapalı
31
Foreign Policy'nin internet sitesinde dün yayınlanan yazısıyla Halil Karaveli*, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hasta olduğu iddiasını gündemine alan Steven A. Cook'un, değerlendirmelerine ışık tutuyor.
06.10.2021
Foreign Policy’den Bir ‘Erdoğan Sonrası’ Akar Yazısı Daha: ”Cumhurbaşkanı Olursa Türkiye’nin ABD ile İttifakını Yeniden Kurmaya Çalışacak” için yorumlar kapalı
25
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı ülkelerini tehdit etti. Rusya Federasyonu Federal Meclisine seslenen Putin, “Rusya’ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylemde bulunanlar pişman olacak” ifadesini kullandı.
21.04.2021
Putin’den Batı Ülkelerine Tehdit: ‘Pişman Olacaklar’ için yorumlar kapalı
1
Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
27.03.2021
Emekli Tümamiral Gürdeniz: ‘Yunanistan, ABD’nin Sömürgesi Oldu’ için yorumlar kapalı
2
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Suriye'de 30-35 km. derinlikte kurulacak bir güvenli bölge, yalnızca Türkiye'yi değil bölgeyi de güvenceye kavuşturacaktır. Güvenli bölge, PKK-YPG'nin güvenliğini değil Türkiye'nin güvenliğini muhafaza etmelidir" dedi.
08.08.2019
BAHÇELİ’DEN GÜVENLİ BÖLGE AÇIKLAMASI: HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR, TÜRK VATANIDIR için yorumlar kapalı
1
Ankara’nın S-400’leri teslim alma kararlılığına Saadet Partisi’nden de destek geldi. Sputnik'e konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya “Türkiye’nin ‘müttefik’ saydıkları Suriye’de, Doğu Akdeniz’de güvenliğimizi tehdit eder konumdayken ve güvenlik krizi varken S-400 almamız çok normal ve gerekli” dedi.
13.06.2019
SAADET PARTİSİ’NDEN ‘S-400’ DESTEĞİ için yorumlar kapalı
1
Batı'nın oyunlarının kurbanı olduklarını düşündüğü belirtilen Rusya ve Çin'in ABD ile NATO'ya karşı koymak için Doğu Antantı kurduğu ifade edildi.
12.12.2018
RUSYA VE ÇİN ‘DOĞU ANTANTI’ KURDU! için yorumlar kapalı
0
Rus senatör Aleksey Puşkov, Fransa’daki Sarı Yelekler protestolarının arkasında Rusya olduğu iddialarını eleştirdi. Puşkov, Batı’da meydana gelen her sorunda Rusya’nın suçlandığına dikkat çekti.
10.12.2018
BATI’NIN GÖZÜNDE SUÇLU RUSYA! için yorumlar kapalı
1
Daily Telegraph gazetesi başyazılarından birisinde Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Washington ve Ankara'nın arasındaki gerginliğe dikkat çekiyor
25.01.2018
Daily Telegraph: Batı Rusya'nın oyununa gelmemeli, Türkiye'nin NATO'dan kopmasına engel olmalı için yorumlar kapalı
2
ABD merkezli Gallup kamuoyu araştırma şirketinin 134 ülkede gerçekleştirdiği araştırma, ABD Başkanı Donald Trump'ın başkan seçilmesinden bu yana ülkenin liderliğine yönelik takdirin dünya çapında keskin bir şekilde düştüğünü ortaya koydu; dünya genelindeki yüzde 30'luk bu rakam ise eski ABD Başkanı George W.
24.01.2018
‘ABD dünya genelinde baş belası kabul ediliyor’ için yorumlar kapalı
1