SON DAKİKA

Putin’den Batı Ülkelerine Tehdit: ‘Pişman Olacaklar’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı ülkelerini tehdit etti. Rusya Federasyonu Federal Meclisine seslenen Putin, “Rusya’ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylemde bulunanlar pişman olacak” ifadesini kullandı.

Bu haber 21 Nisan 2021 - 18:08 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kırım Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün Rusya Federasyonu Federal Meclisine seslendi. Konuşmanın büyük bir kısmını iç politik meselelere ayıran Putin, konuşmanın sonuna doğru dış siyasete değindi. Dünya ülkelerinin Rusya ile ilişkilerde güya “kırmızı çizgiyi” geçmemesi gerektiğini ifade eden Putin, tehditvari açıklamalarda bulundu.

PUTİN’DEN BATI ÜLKELERİNİ TEHDİT: PİŞMAN OLACAKLAR

Batı ülkelere yönelik tehditkar açıklamalarda bulunan Rusya devlet başkanı Putin, “Umarım hiç kimsenin aklına Rusya ile olan ilişkilerde ‘kırmızı çizgiyi’ geçmeyi düşünmez. Bu çizgiyi ise biz kendimiz belirleyeceğiz… Rusya’ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylemlerde bulunanlar, uzun süredir hiçbir şeyden pişman olmadıkları kadar pişman olacaklar.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI, PUTİN’İ DONBAS’A DAVET ETMİŞTİ

Daha önce Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’in Rusya Devlet Başkanı Putin’e Donbas’ta görüşmeyi teklif ettiği bildirilmişti. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, dün yayımladığı görüntülü mesajında Rusya Devlet Başkanı Putin’e seslenerek, Donbas bölgesinde görüşme yapma önerisinde bulundu. Rusya ile konulara farklı yaklaştıklarını belirten Zelenskıy, bu durumun kalıcı bir problem olmaktan çıkabileceğini savundu ve iki ülke arasındaki diyaloga vurgu yaptı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!