ukrayna

Antalya'ya savaş sonrası gelen Rus ve Ukraynalılardan bazıları yabancı plakalı araçlarıyla kaçak taksicilik yaparken tespit edildi. Alanya'da ise Ukrayna plakalı bir çekici, arıza yapan Ukrayna plakalı otomobili taşırken görüldü.
13.08.2023
Antalya’da Rus ve Ukraynalılar Korsan Taksiciliğe Başladı için yorumlar kapalı
47
Rusya Savunma Bakanlığı, bu geceden itibaren Ukrayna limanlarına giden tüm gemilerin “potansiyel askeri yük taşıyıcısı” olarak değerlendirileceğini bildirdi. Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, tahıl anlaşmasının sona erdiği ve Karadeniz’deki insani koridorların azaltıldığı belirtildi. Bu kapsamda, Ukrayna limanlarına giden gemilere yönelik Rusya tarafından alınan kararın aktarıldığı açıklamada, “20 Temmuz 2023...
20.07.2023
Rusya’dan Dünyaya Gözdağı için yorumlar kapalı
80
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), insani yardım götürmek ve Türk vatandaşlarını tahliye etmek için Ukrayna'ya giden ve hava sahasının kapatılması nedeniyle Borispol Havaalanı'nda kalan iki "A400M" uçağının Kayseri'ye indiğini duyurdu.
21.12.2022
Ukrayna’da Mahsur Kalan Türkiye’ye Ait İki Kargo Uçağı Geri Döndü için yorumlar kapalı
21
Rusya ve Ukrayna’nın Türkiye’nin arabuluculuğunda imzaladığı tahıl anlaşmasıyla Ukrayna limanlarındaki binlerce ton tahıl Boğazlar üzerinden dünyaya dağılırken, Reuters’ın özel haberi tahıl sevkiyatıyla ilgili çarpıcı bir durumu gözler önüne serdi. Ukrayna işgaliyle beraber Rusya’nın ilhak ettiği Kırım’dan Suriye’deki Beşar Esad yönetimine tahıl sevkiyatının yaptırımlara rağmen hızla arttığına dikkat çekildi.
19.12.2022
Rusya, Binlerce Ton Ukrayna Tahılını Boğazlar Üzerinden Esad’a Gönderdiği Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
4
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın saldırılarında enerji altyapılarının hasar görmesi nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintilerinin sürdüğünü, en fazla kesintinin ise Kiev'de yaşandığını bildirdi.
18.12.2022
Kiev Karanlığa Gömüldü için yorumlar kapalı
20
Rusya'nın saldırıları nedeniyle enerji şebeklerinde arızalar meydana gelen Ukrayna'nın başkenti Kiev de dahil olmak üzere 7 kentinde acil elektrik kesintisi programı uygulanmaya başlandı.
05.11.2022
Ukrayna Karanlığa Gömülüyor! için yorumlar kapalı
4
Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya-Ukrayna savaşından dolayı ülkesini "zor yılların beklediği" uyarısında bulundu.
28.10.2022
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: ”Ülkemizi Zor Yıllar Bekliyor” için yorumlar kapalı
28
Rusya Devlet Başkanı Putin, bu sabah Ukrayna’nın enerji, askeri ve iletişim altyapısına yönelik uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahlarla saldırı gerçekleştirdiklerini söyledi. Putin, topraklarına daha fazla saldırı olması durumunda, Rusya'nın cevabının sert olacağını söyledi.
10.10.2022
Putin’den Ukrayna’ya Saldırı Açıklaması için yorumlar kapalı
17
İşgalci Putin'in yasa dışı sözde referandum kararlarını tanımasından sonra Ukrayna resmen NATO'ya başvuracak.
30.09.2022
Ukrayna, Resmen NATO’ya Başvuruyor için yorumlar kapalı
3
Ukrayna’nın, silah, miğfer ve çelik yelek gibi askeri malzemeler konusunda anlaştıkları Türk iş insanları tarafından 5 milyon dolar dolandırıldığı iddiasına ilişkin Türkiye’ye nota verdiği öne sürüldü.
13.07.2022
Ukrayna’dan Türkiye’ye Nota: “Ya Ürünleri Verin Ya Parayı İade Edin” için yorumlar kapalı
4
Rus ordusu, Ukrayna'da buğday tarlalarını bombalıyor.
09.07.2022
Rus Ordusu, Ukrayna’da Buğday Tarlalarını Yakıyor için yorumlar kapalı
64
Davos zirvesinde konuşan milyarder yatırımcı George Soros, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
25.05.2022
Soros: ”Ukrayna İşgali III. Dünya Savaşı’nın Başlangıcı Olabilir” için yorumlar kapalı
2