SON DAKİKA

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ‘Batı, Rusya’ya Topyekûn Savaş İlan Etti’

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Batı bize, tüm Rusya’ya topyekun savaş ilan etti. Artık kimse bu gerçeği gizlemiyor bile” dedi.

Bu haber 27 Mayıs 2022 - 16:51 'de eklendi.
Abone ol

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bölge liderleriyle gerçekleştirdiği toplantıda Ukrayna-Rusya savaşına dair açıklamalarda bulundu.

Bir kez daha Batı’yı hedef alan Bakan Lavrov, “Batılı ülkeler, bizi kontrol altına alma çabalarını giderek artırıyor. Tek taraflı ekonomik yaptırımlardan, küresel medyadan, tamamen aldatıcı propagandaya kadar çok çeşitli araçlar kullanıyorlar” dedi.

Lavrov sözlerini şöyle devam etti;

”Bazı hükümetler tarafından teşvik edilen “Rus fobisi”nin benzeri görülmemiş seviyelere yükseldiğini belirtti. “Batı bize, tüm Rusya’ya topyekün savaş ilan etti. Rusya’nın bu duruma tüm vatanseverlerin birleşmesi ve Rusya’nın dış politikasına halk desteğinin artmasıyla yanıt verdiğini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çaykovski, Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin gibi klasikler yasaklandı. Bugün kültürümüzü temsil eden ulusal kültür ve sanat figürleri de cezalandırılıyor. Genel olarak bu durumun uzun süre devam edeceğini söyleyebilirim” diyerek konuşmasını sonladırdı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR