Basra Körfezi

İran Silahlı Kuvvetleri'nin, Basra Körfezi'nin Mekran sahillerinde hava, deniz ve kara kuvvetlerinin katılımı ile gerçekleştirdiği Zülfikar 1400 askeri tatbikatı bugün sona erdi.
09.11.2021
İran’ın Basra Körfezi’ndeki Dev Askeri Tatbikatı Sona Erdi için yorumlar kapalı
7
İran Silahlı Kuvvetleri, Basra Körfezi’nin Mekran sahillerinde hava, deniz ve kara kuvvetlerinin katıldığı ortak askeri tatbikat başlattı.
08.11.2021
İran’dan Basra Körfezi’nde Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
0
Rusya, İran ve Çin’in 2011 sonunda ya da 2022 başında Basra Körfezi’nde donanma tatbikatları düzenleyecekleri belirtildi.
23.08.2021
Çin, İran ve Rusya’dan Basra Körfezi’nde Donanma Tatbikatı için yorumlar kapalı
3
ABD Donanması, ABD sahil güvenlik devriye botu Baranoff ve USS Firebolt kıyı devriye gemilerinin, İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri'ne (IRGCN) ait 3 geminin kendileriyle yakın temasa girmesi sonucu uyarı ateşi açtığını kaydetti.
28.04.2021
ABD-İran Arasında Tansiyon Bir Anda Yükseldi! Donanma Uyarı Ateşi Açtı için yorumlar kapalı
1
Joe Biden'ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından Ortadoğu'da İran'a karşı ilk gövde gösterisi gerçekleşti, ABD'nin ünlü bombardıman uçağı Suudi Arabistan F-15'leriyle birlikte Basra Körfezi'nin üzerinde uçtu.
27.01.2021
ABD’nin Nükleer Kapasiteli Bombardıman Uçağını Ortadoğu’ya Gönderdi için yorumlar kapalı
0
ABD ordusuna ait iki B-52 bombardıman uçağı, İsrail hava sahasını kullanarak Basra Körfezi'ne geçiş yaptı.
17.01.2021
ABD’nin Bombardıman Uçakları, İsrail Hava Sahasından Basra Körfezi’ne Geçiş Yaptı için yorumlar kapalı
9
İran Devrim Muhafızları Ordusu, Basra Körfezi kıyısındaki Hürmüzgan'da inşa edilen, stratejik füzelerin bulunduğu yeni yer altı üssünün görüntülerini paylaştı.
08.01.2021
İran, Basra Körfezi Kıyısında İnşa Edilen Yer Altı Füze Üssünün Görüntülerini Paylaştı için yorumlar kapalı
3
İran Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, düzenlenen deniz tatbikatında Konarek adlı savaş gemisinin destek fırkateyninden kaynaklı meydana gelen kazada 19 denizcinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin de yaralandığı bildirildi.
11.05.2020
İRAN BASINI: İRAN DONANMASI YANLIŞLIKLA KENDİ GEMİSİNİ VURDU için yorumlar kapalı
1
ABD ile İran arasında Basra Körfezi’nde yaşanan hücum bot krizi derinleşiyor. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “ABD güçlerinin evlerinden 11 bin kilometre uzakta bir işi yok. Kendileri, bizi Basra Körfezi kıyılarımızda kışkırtıyor” dedi.
23.04.2020
TANSİYON YÜKSELİYOR! İRAN’DAN ‘VUR’ EMRİ VEREN TRUMP’A HARİTALI GÖNDERME için yorumlar kapalı
0
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Suriye'nin doğusundaki petrol yataklarını kontrol etmek için bu bölgeyi koparmak ve orada Basra Körfezi'ndeki ülkelerin katılımıyla bir sözde devlet kurmak istediğini söyledi.
12.11.2019
LAVROV: ABD, SURİYE’NİN DOĞUSUNDA SÖZDE DEVLET KURMAK İSTİYOR için yorumlar kapalı
1
İran'ın yarı resmi ajansı ISNA, İran Devrim Muhafızları'nın, Birleşik Arap Emirlikleri'ne yakıt taşıyan tankere el koyduğunu açıkladı.
16.09.2019
KÖRFEZ’DE TANSİYON YÜKSELİYOR: İRAN, BAE TANKERİNE EL KOYDU için yorumlar kapalı
9
İran güçleri, Hürmüz Boğazı yakınlarında 284 bin litre kaçak akaryakıt taşıyan yabancı bir tekneye el koyarak, teknedeki yabancı uyruklu 12 kişiyi gözaltına aldı.
07.09.2019
KÖRFEZ’DE GERİLİMİ TIRMANDIRACAK GELİŞME için yorumlar kapalı
1