Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Erdoğan’dan dikkat çekici çağrı: Yeni 15 Temmuz’lara var mıyız?

‘Milletin huzurunu kaçıranların bedel ödeyeceklerini’ söyleyen AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici bir çıkış

Bu haber 13 Ağustos 2017 - 12:29 'de eklendi.

‘Milletin huzurunu kaçıranların bedel ödeyeceklerini’ söyleyen AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici bir çıkış yaparak “Gerekirse bu yolda yeni Çanakkale’lere, yeni 15 Temmuz’lara var mıyız?” diye sordu.

Erdoğan, Isparta’da toplu açılış törenine katıldı. Konuşmasında halka seslenen Erdoğan’ın “Gerekirse yeni Çanakkale’lere, yeni İstiklal Savaşlarına, yeni 15 Temmuz’lara var mıyız?” sözü dikkat çekti.

Katılımcılardan ‘Evet’ yanıtını almasının ardından Erdoğan, şöyle devam etti; “Bize köşe sıkıştırdıkları sananları, köşeye sıkıştırmaya var mıyız Isparta? Bizi silah, teknoloji ile alt edebileceklerini sananlara daha güçlü silahlarla, daha üstün teknolojilerle cevap vermeye var mıyız? Bizi ekonomiyle tehdit edenlere cevabımızı daha güçlü ekonomi, daha çok üretim, ihracat ve istihdamla vermeye var mıyız? Türkiye’den bu kararlı sesler yükseldikçe, inanın bana bu milletin önünde kimse duramaz.”

OHAL, yatırımları güvenceye alıyor
Öte yandan daha önce “OHAL’den istifade ederek grevlere anında müdahale ediyoruz” diyen Erdoğan, bir kez daha iş dünyasına ve yatırımcılara göz kırptı, “OHAL, yatırımları güvence altına almaya yöneliktir” dedi. Erdoğan, “Birilerinin sürekli gündeme getirdiği olağanüstü hal, sadece terörle mücadeleyle sınırlıdır. Olağanüstü hal girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yaptığı yatırımların önünü kesmeye değil, onları güvence altına almaya yöneliktir” dedi.

Heyecanlı yol arkadaşları lazım
2019’daki seçimlere hazır olduklarını söyleyen Erdoğan, AKP içindeki yeniden yapılanmaya dair de şu ifadeleri kullandı; Cumhurbaşkanlarıyla, Meclisiyle, yargısıyla daha güçlü bir Türkiye’nin temellerini 16 Nisan’da sizlerle birlikte attık. Şimdi bize ne düşüyor? 2019’a kadar yeni dönemin ruhuna uygun bir şekilde kendimizi yenilemek, tazelemek, güçlendirmek. Bunun için partimizde köklü bir değişimi gerçekleştirmekte kararlıyız. AK Parti’nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkes bizim gözümüzde yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir, defolu hale gelmiştir. Bize ülkemizin, milletimizin, şehrinin geleceği için, donanımı olan projesi olan, heyecanı olan, enerjisi olan yol arkadaşları lazım.”

Seçimden sonra normale dönecek
Batı ile yaşanan krizleri de es geçmeyen Erdoğan ,”Türkiye’nin hukuk ülkesindeki titizliği birçok Batı ülkesinden çok daha ileri düzeyde. Terörle bu boyutta mücadele edip de bizim kadar serinkanlılığını koruyan pek az ülke olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz’da tehdit yaşamamıza rağmen demokrasi ve ekonomimizle dimdik ayaktayız. Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik eleştirilerin çoğunluğunun kendi iç siyasetlerine yönelik olduğunu biliyoruz” diye konuştu.


Erdoğan, “Hollanda’nın gereksiz bir şekilde ilişkileri germesinin sebebinin kendi seçimlerinin olduğunu gördük. Şimdi aynı taktiği Almanya’nın izlediğini müşahade ediyoruz. Seçimlerden sonra onlar da normale dönecek” dedi.

***

COCA COLA açılışı ikiye böldü

Erdoğan’ın açılışını yaptığı tesisin Coca Cola üretimi yapacak olması AKP çevrelerini de ikiye böldü. İsrail sermayesini de içermesi nedeniyle bazı kesimler Erdoğan’ın bu açılışta olmasını eleştirdi. Tepki gösterenler Erdoğan’ı ‘Filistin’e ihanet etmekle’ suçladı. AKtroller Erdoğan’ın Coca Cola fabrikasına gideceği haberlerini sosyal medyada yalanlayararak boşa düşerken, ziyaret resmi makamlarca ‘meyve suyu fabrikası açılışı’ şeklinde duyurulmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!