SON DAKİKA

Erdoğan, devleti SİHA ve tanklarla ‘ayakta tutacak’

Erdoğan, “Bu devleti ayakta tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız. SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız” ifadelerini

Bu haber 14 Eylül 2017 - 9:24 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan, ‘devleti ayakta tutmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını’ vurgulayarak “SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız” dedi.

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Erdoğan’ın gündeminde, Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın (SİHA) sivilleri vurduğunu savunan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile ona sahip çıkan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

‘Teröristleri temizliyor’
“Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler” diye başlayan Erdoğan, şöyle devam etti; “Silahlı insansız hava araçlarının yaptığı, bu vatana, bu millete ihanet eden teröristleri yok etmektir, bunu böyle biliniz. Sen bir gün başka konuşacaksın, bir gün başka… Biz sizi biliyoruz zaten, siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz. İşte bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir. Onun için de 9 seçim, 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin. Bu devleti ayakta tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız. SİHA’larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız.”

‘Dava kalıcı, isimler fani’
Parti teşkilatları ve belediyelerde yapılması planlanan değişime de işaret eden Erdoğan, “Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu değişimi, yenilenmeyi, bu tazelenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor” dedi.
“Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Bu yolda küsmek, darılmak, hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşıma kesinlikle yakışmaz” diyen Erdoğan, “2019 seçimlerinde sadece cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliğinde değil belediye başkanlığı seçimlerinde de asgari yüzde 50+1 oya ulaşmayı hedefliyoruz. 2019 Mart’ı bizim için adeta olmazsa olmazdır” diye devam etti.

Eleştirdi, bir heykeli daha kaldırıldı
Erdoğan, AKP’li belediyeler tarafından yaptırılan heykellerine de değindi. Erdoğan, “Bazı belediyelerimiz şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler” diye konuştu.

Öte yandan İzmit’te yapılan ve Erdoğan’a hiç benzemediği için alay konusu olan heykelin ardından, Urfa’nın Harran ilçesinde belediyenin yaptırdığı 15 Temmuz Anıtı’nda yer alan Erdoğan’ın tanka eliyle “dur” işareti yaptığı heykel de kaldırıldı. Heykel, daha önce de Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad’a benzetilmesi üzerine yıkılıp yeniden yapılmıştı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play