SON DAKİKA

Davutoğlu’ndan Barlas’a yanıt

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün bir köşe yazarının ileri sürdüğü “Türkiye’nin Suriye’de terör örgütlerine destek verdiği”

Bu haber 07 Ocak 2018 - 19:03 'de eklendi. 60

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün bir köşe yazarının ileri sürdüğü “Türkiye’nin Suriye’de terör örgütlerine destek verdiği” ve o dönem yanlışların sorumlusunun Sayın Ahmet Davutoğlu olduğu iddialarına cevap verdi.

Karar gazetesinin aktardığına göre; Davutoğlu’nun ofisinden yapılan açıklamada söz konusu iddianın FETÖ propagandası olduğu hatırlatıldı ve devri sabık yaratma gayretinin Türk dışpolitikasına zarar verdiği belirtildi. Açıklama şöyle:

TÜRKİYE HİÇ BİR ZAMAN TERÖRE DESTEK VERMEMİLTİR

Türkiye hiç bir zaman terör örgütlerine destek vermemiştir. Türkiye’nin destek verdiği gruplar BM gözetimindeki Cenevre sürecine ve Türkiye’nin İran, Rusya ile birlikte yürüttüğü Astana sürecine katılan Suriyeli muhalif gruplardır. Kaldı ki bu gruplar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlarda ordumuzun en yakın destekçileri olmuştur.

DEAŞ’A KARŞI OPERASYON BAŞLATTI

Ayrıca 23 Temmuz 2015’te PKK ile DEAŞ’a karşı sınırötesi operasyon kararı da Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde alınmıştır.

FETÖ’nün Türkiye’yi yıpratmak ve uluslararası alanda mahkum et(tir)mek için kullandığı argümanların Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden biri olduğunu iddia eden bir yayın organında dillendirilmesi ayrıca düşündürücüdür.

KARARLAR DEVLET KARARIDIR

Son dönemde Türk siyasetinde ve dış politikada yaşanan gelişmelerin sorumluluğunun bugün ortaya çıkan sonuçlara göre paylaştırılması bir alışkanlık haline gelmiştir.

Türkiye nevzuhur bir devlet değildir ve tüm kararlar devlet mekanizması içinde ilgili kurullar ve süreçler içerisinde alınmaktadır.

Dolayısıyla Suriye konusunda Sayın Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlığı dönemlerinde takip edilen strateji başta Milli Güvenlik Kurulu olmak üzere Bakanlar Kurulu toplantıları ve ilgili güvenlik-dış politika mekanizmaları çerçevesine alınmış devlet kararları ile şekillenmiştir.

Barlas’tan ‘teröristlere destek verdik’ açıklaması: Suçlu Davutoğlu’ydu! Barlas’tan ‘teröristlere destek verdik’ açıklaması: Suçlu Davutoğlu’ydu!

DEVRİ SABIK OLUŞTURMA GAYRETİ

Bu gerçeğin sürekli yok sayılarak bir devr-i sabık oluşturulması çabası yaşananları değiştirmeyecektir.

Dış politikanın konjonktürel beklentiler ve kısır tartışmalara malzeme edilerek çarpıtılması herşeyden ve herkesten önce ülkemize zarar vermektedir. Belli hassasiyetlerle her gerçekdışı iddiaya cevap verilmiyor olması bu iddiaların doğruluğuna ve bundan sonra cevap verilmeyeceğine işaret etmemektedir.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın