SON DAKİKA

Çiçek: HDP’yi kriminalize ederek kendi suçlarını örtbas etmeye

ZEYNEP KURAYSabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadıköy İlçe binasına yapılan polis araması 6 saattin ardından

Bu haber 19 Aralık 2017 - 18:01 'de eklendi.

ZEYNEP KURAY

Sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadıköy İlçe binasına yapılan polis araması 6 saattin ardından sona erdi; HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Gül Demir gözaltına alındı.

cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402740-1.

Demir, zafer işareti eşliğinde polis aracına binerken, ilçe binası önünde açıklama yapan HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cengiz Çiçek, HDP’ye suç örgütü muamelesi yapanların kendi suçlarını örtbas etmeye çalıştığını vurguladı. HDP olmadan demokratik bir Türkiye olmayacağının altını çizen Çiçek, bu tecrit, zulüm ve faşizan politikalarını parçalayana kadar mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402737-1.

6 SAAT ARAMA YAPILAN İLÇE DARMADAĞIN EDİLDİ

HDP Kadıköy İlçe binasına sabah saatlerinde baskınla başlayan polis araması 6 saat sürdü. İlçe binasını darmadağın eden polisler, arama sonrası HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Gül Demir’i gözaltına aldı. İlçe önünde saatlerce bekleyen HDP’lilerin alkış ve sloganlarıyla karşılanan Demir, kitleye zafer işareti yaparak polis aracına bindirildi. “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Hak, hukuk adalet HDP ile gelecek”, “ Susmuyoruz, korkmuyoruz itaat etmiyoruz” sloganlarının atan kitle adına HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cengiz Çiçek bir açıklama yaptı.

cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402736-1.

MİLYONLAR OLUNCAYA KADAR MÜCADELE EDECEK !’

Bugün bir kez daha demokratik siyaset alanına iktidarın ve kulluk güçlerinin tahammülsüzlüğünü gördük” diyerek sözlerine başlayan Çiçek, kendilerinin de bilmediği gerekçelerle HDP ilçe binasının polis tarafından kuşatıldığını ve arama yapıldığını aktardı. HDP’nin bu görüntüyle kriminalize edilmek istendiğini vurgulayan Çiçek, “HDP bir siyasal partidir; parlamentoda temsiliyeti olan bir partidir ve bu ülkenin 3’üncü büyük partisidir. HDP’ye bu yaklaşım bir suç örgütü yaklaşımıdır ama biz bilmekteyiz ki bize suç örgütü muamelesi yapanlar kendi suçlarını örtbas etmek istemektedir” dedi.

cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402735-1.

HDP olmadan demokratik bir Türkiye olmayacağını kaydeden Çiçek, “HDP varsa, demokratik Türkiye vardır, HDP varsa aydınlık gelecek vardır. HDP sadece HDP’liler için değil; HDP bu ülkedeki tekçiliğe, homojenleştirmeye, inkar ve asimilasyona uğramış bütün toplumsal kesimlerin ve toplumsal farklılıkların varlığı, eşitliği, adaleti ve özgürlüğü için bir aradadır. HDP sadece HDP’lere lazım değil, HDP bu ülkede demokrasi isteyen bütün farklı kesimlere lazımdır. 2019 seçimleri öncesi bu vesileyle şu sözü veriyoruz: bütün tecrit, tutuklama, zulüm politikalarına karşı ant olsun ki, HDP büyüyerek yoluna devam edecektir. Bu tecridi, muhalefetimizi, demokratik direnişimizi her yere yayarak kıracağız, parçalayacağız. Bugün eş başkanımız gözaltında alındı, belki zindana götürülecek ama biliyoruz ki zindanlarda birer direniş kalesidir. İçerde, dışarda bütün tecrit politikalarını parçalayacağız ve bu zulüm ve faşizan politikasına inat mücadelemiz büyüyerek devam edecektir ve son sözümüz şudur; bizi eksiltmeye çalışabilirler ama onbinler, yüzbinler, milyonlar oluncaya kadar bu mücadele devam edecek” dedi.

cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402738-1.cicek-hdp-yi-kriminalize-ederek-kendi-suclarini-ortbas-etmeye-calisiyorlar-402739-1.Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!