SON DAKİKA

Bilgen yeniden HDP’nin Parti Sözcüsü olacak mı?

HDP’de Ayhan Bilgen’in şubat ayında tutuklanmasının ardından parti sözcülüğü görevini devralan Osman Baydemir’in, bu görevi

Bu haber 30 Eylül 2017 - 13:24 'de eklendi.
Abone ol

HÜSEYİN ŞİMŞEK / [email protected]
@simsekhuseyinn

HDP’de Şubat ayında tutuklanan ve tahliye olduktan sonra hakkında verilen “yeniden tutuklama kararı” kaldırılan Ayhan Bilgen’in parti sözcülüğü görevine yeniden döneceği bildirildi.

Kars Milletvekili Ayhan Bilgen’in cezaevine girmesinin ardından 24 Şubat’ta parti sözcülüğü görevini üstlenen Urfa Milletvekili Osman Baydemir’in görevi devredeceği belirtilirken, parti yönetiminden konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

“Parti organlarının çalışmaları sürüyor”

Yedi ay tutuklu kaldıktan sonra 8 Eylül’de serbest kalan ancak daha sonra hakkında yeniden tutuklama kararı çıkartılan Bilgen, bu kararın kaldırılmasının ardından Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Meclis Grubu’nda çalışmalarını sürdüreceğini ancak parti sözcülüğü görevine geri dönüşü konusunda henüz bir karara varılmadığını söyledi. BirGün’e değerlendirmelerde bulunan Bilgen, “Parti organlarının mevcut görevlendirmeler ışığında çalışmaları sürüyor. Şu an yapılmış bir iş bölümümüz var ve bunda bir değişiklik yapılmadı” dedi.

“İhtiyaç duyulursa yapılır”

Yeniden parti sözcülüğü görevine dönüp dönmeyeceği konusunda net bir karara varılmadığını belirten Bilgen, “Bir görev değişikliği ihtiyacı duyulursa, partinin yetkili organları zamanı geldiğinde bunun kararını verir ve görev değişikliği yapılır” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

HDP’nin öncelikli gündeminin parti sözcülüğünün değiştirilmesi olmadığını da söyleyen Bilgen, “Bu konuda takvime bağlanmış somut bir planlamamız bulunmuyor. Vakti geldiğinde gerekli düzenleme yapılır ve bize bildirilir” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!